banner346
banner19

Şehit İçin Sergi Açtı

Şehit İçin Sergi Açtı

Şehit İçin Sergi Açtı
banner20
banner243

Çivrilli Resim sanatçısı Barış Turan Çivrilli şehit Kağan Kandemir anısına resim sergisi açtı.

Geçen yıl Şırnak’ta görevi başında şehit olan Piyade Er Kağan Kandemir adına açılan serginin açılışını Çivril Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven ve Kadir Kameroğlu yaptı.

Serginin açılışında konuşan belediye başkanı Dr. Gürcan Güven “Şehit P.Er Ömer Kağan Kandemir ve tarihimizin diğer büyük kahramanlarının resimlerinde oluşan sulu boya sergisinin açılışını yaptık. Sergiden elde edilen gelir yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitimi için kullanılacaktır” dedi.

Sergi sahibi Barış Turan’da ikinci kişisel sergisi ile ilgili olarak “Ülkede arka arkaya verilen şehitler hepimizi derinden üzüyor. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ben şahadetinin birinci yılında şehidimiz Kağan Kandemir adına onun resimlerinden oluşan bir resim sergisi açarak Çivril olarak vefa borcumuzu ödemek istedim. Benim için duygu yüklü bir çalışmaydı. Allah tüm şehitlere rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin” dedi.

Cumhuriyet Meydanında açılan sergide Kağan Kandemir ve Denizli’ye mal olmuş isimlerin resimlerinden oluşan yirmiye yakın resim sergileniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14