banner346
banner19

Tek İsteği Yardımcı Olmaktı

Çivril’de yaşadığı mahallenin kaldırım ve yollarını temizleyen 45 yaşındaki Tekin Çetin belediye çalışanları tarafından uyarıldı.

Tek İsteği Yardımcı Olmaktı
banner20

Çivril Çayır mahallesinde tek başına yaşayan Tekin Çetin isimli vatandaş evinin etrafındaki kaldırım ve sokakları süpürünce Belediye işçileri tarafından azarlandı.

İddiaya göre evinin bulunduğu bölgedeki sokak ve kaldırımları her sabah ve akşam süpürerek çöpleri çöpçülerin rahat alması için öbek halinde toplayan Tekin çetin Çivril Belediyesi Temizlik işçileri tarafından temizlik yapmaması konusunda uyarıldı.

Sokaklardan atık şişe toplayarak geçimini sağlayan 45 yaşındaki Tekin Çetin isimli vatandaş sokakları süpürdüğü için belediye çalışanlarının kendisine baskı uyguladığını iddia etti.  Yaşadığı mahallede sabah işe gitmeden ve akşam işten dönerken kaldırımları temizleyen Tekin Çetin topladığı çöpleri öbek öbek kaldırım kenarına bırakıyordu. Çayır mahallesinde Kılıçaslan Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Nevişet Kameroğlu ortaokulu etrafında bulunan tüm kaldırımları temizleyen ve çöpleri öbek halinde yol kenarına toplayan Tekin Çetin Çivril belediyesi Temizlik işleri personelinin ‘bu senin işin değil bir daha süpürme’ uyarısında bulunduğunu söyledi.

Yalnız yaşayan ve anne babasının ruhu için yolları süpürdüğünü belirten Tekin çetin “ölmüş anne babamın ruhu için buraları temizliyorum. Ayrıca yaşadığım yerin pis olmasını da sevmiyorum. Kimse bana süpür demedi. Boş şişe ve atık toplayarak geçimimi sağlıyorum kendi paramla aldığım süpürge ve kürekle mahallemi ve çöp topladığım yerleri temizliyorum. Bugüne kadar kimse bir şey dememişti ama bugün Belediye aracıyla iki kişi geldi sert bir şekilde bana ‘bu senin işin değil bir daha toplama dedi’ gitti. Bende korkudan bıraktım sonrada burnum kanadı buradaki esnaflar bana çay ve su verdi. Ben sadece buraların temiz olmasını istedim kimseden bir talebimde yok neden kızdılar anlayamadım” dedi.

Tekin sayesinde mahallenin ve okulların etrafının tertemiz olduğunu belirten mahalle esnafı da, belediyenin Tekin’in yaptığı işten rahatsız oldu için böyle sert tepki gösterdiğini iddia ederek “Belediye bu yolları aklına gelince süpürüyor. Tekin her gün sabah işe giderken ve dönüşte mutlaka yol üzerinde gördüğü çöpleri süpürgesi ile toplar çöpleri rahat alınacak şekilde derli toplu bırakır. Bir hafta sokağa belediyeden kimse gelmedi Tekin’in topladığı çöplerde sokak boyunca kaldırım kenarında durunca belediye çalışanları rahatsız oldu, gelmişler Tekin’e kızıp gitmişler. Kendi yapamadıkları temizliği yapan birine teşekkür etmek yerine birde fırça atmışlar. Tekin’in korkudan burnu kanamış biz tepki gösterince de hemen bir ekip geldi yol üzerindeki çöp öbeklerini kaldırdı” dediler.

Kaynak: //www.yesilcivrilgazetesi.com/

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 11:09

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER