banner346
banner19

Yatalak Ama Raporda %79 Engelli

Çivril’de yaşayan Tekin Öztürk yatalak olmasına rağmen eşine bakım parası çıkmadığı için zor şartlar altında hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Yatalak Ama Raporda %79 Engelli
banner20
banner243

Denizli Haber - Irgıllı’da yaşayan 74 yaşındaki Tekin Öztürk yatalak olmasına rağmen raporunda ağır engelli yazmadığı için bakım imkânından faydalanamıyor. Yatalak eşine bakan ve her ihtiyacını görmeye çalışan eşi Süheyla Öztürk “eşimin engeli 79 yazıyor, devletin bana destek olması için 90 yazması gerekiyormuş bırakın yatağından kalkmayı konuşamıyor bile. Sesimizi birileri duysun" diyerek yaşadıklarına isyan etti.

Çivril Irgıllı mahallesinde yaşayan Tekin Öztürk yaşlılığa bağlı olarak geçen yıllarda mahkûm olduğu yatakta hayatını devam ettiriyor. Konuşamayan ve tek başına yemek bile yiyemeyen Tekin Öztürk’e eşi Süheyla Öztürk bakıyor. Eşine zor şartlar altında bakmaya çalıştığını belirten Süheyla Öztürk “eşim yatalak olmadan önce de tansiyon gibi şeker gibi rahatsızlıkları vardı. Yatalak olduktan sonra bakımı çok zorlaştı bende yaşlıyım ve gelirim yok. Önceden eşimin engelli kardeşlerine baktığım için aldığım para ile hepimiz geçimizi sağlıyorduk. Onlar ölünce hiçbir gelirim kalmadı eşimin engel oranı 79 bakım parası almam için oran 90 olması gerekiyormuş. Eşim yatalak bırakın yerinden kalkmayı konuşamıyor bile. Her işini ben görüyorum. Denizli’ye bir daha doktora gitme rapor alma şansım yok sadece 65 yaş üstü 800 lira maaş ile hem evi geçindirip hem eşime bakmaya çalışıyorum. Kimseden bir şey istemiyorum. Eşimin durumunu gelsinler evde görsünler ben götüremiyorum. Eğer gerçekten ağır engelli değilse vermesinler. Sadece hak yerini bulsun istiyorum” dedi.

Tekin Öztürk 5 yıl önce geçirdiği rahatsızlıktan sonra yatağa mahkum oldu. Konuşamayan ve ihtiyaçlarını kendi göremeyen Öztürk eşinin destek ve bakımına muhtaç.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 10:24

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER