banner346
banner19

Başkan Memişoğlu “İhracatımızı yılsonunda rekorla taçlandıracağız”

Kasım ayı ihracat verileri Ankara’da açıklandı. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ile Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle tarafından ihracat verilerinin açıklandığı toplantıya, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu da katılım sağladı.

Başkan Memişoğlu “İhracatımızı yılsonunda rekorla taçlandıracağız”
banner20
banner243

Denizli Haber - Kasım ayı ihracatına ilişkin DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’nun açıklamaları şu şekildedir: “Ülkemiz ihracatı kasım ayında yüzde 33,4 artışla 21,5 milyar $ olurken, TİM tarafından açıklanan Denizli ihracatı yüzde 20,4 yükselişle 402 milyon $ olarak gerçekleşti. DENİB üyeleri tarafından kaydedilen kasım ayı ihracatı ise, yüzde 34 artışla 322 milyon $’a ulaştı. Bu veriler ışığında ihracat artış trendimiz 18. aya taşınmış oldu, ülkemiz ihracatı bir kez daha rekor kırdı.

Son aylardaki ihracat değerlerini incelediğimizde, ilimiz ihracatının aylık bazda 400 milyon $’a, ülkemiz ihracatının ise 20 milyar $ seviyelerine ulaştığını, hatta bazı aylarda bu değerleri de geride bıraktığını görüyoruz.  2021 yılının sonunda Denizli ihracatı 4,5 milyar $’a, Türkiye ihracatı ise 220 milyar $ seviyelerine ulaşmış olacak. Böylelikle, yıl boyunca göstermiş olduğumuz ihracat performansımızı yılsonunda rekorla taçlandıracağız.

İhracat artışımızın yanı sıra hem yeni ihracatçı sayısında hem de kilogram başına düşen ihracat birim değerinde yükselişlere şahit oluyoruz. Bu durum, aslında ihracatımızın sağlıklı yapısını da destekler nitelikte. İlimizin ihracattaki sektörel çeşitliliğini de göz önünde bulundurursak, sürdürülebilir ihracat noktasında elimizde güçlü kozlar olduğunu ifade edebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 13:38

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER