banner346
banner19

DENİB Japonya’da Önemli Bir Etkinliğe İmza Attı

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından, Japonya ile olan ticari ilişkileri güçlendirmek ve bölgeye olan ihracatı artırmak için başkent Tokyo’da önemli bir etkinlik gerçekleştirildi.

DENİB Japonya’da Önemli Bir Etkinliğe İmza Attı

Denizli Haber - Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ın ev sahipliğinde Tokyo Büyükelçiliğinde düzenlenen etkinliğe; Tokyo Ticaret Başmüşaviri Murat Yapıcı, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Demirkan ve DENİB Genel Sekreteri Uğur Dayıoğlu katılım sağladı.

Japonya’nın ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren ve önde gelen firma temsilcilerinin yer aldığı etkinlik kapsamında Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve Tokyo Ticaret Başmüşaviri Murat Yapıcı yaptıkları açılış konuşmalarında, Türkiye ile iş yapmanın avantajlarına değinerek Denizli ev tekstili sektörü hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Ardından Denizli İhracatçılar Birliği’nin faaliyetlerinin, Denizli ev tekstili sektörünün güçlü yanları ile küresel konumunun ve Japonya ile olan ticaret deneyiminin aktarıldığı sunuma geçildi.

GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ FIRSATLARI MEVCUT

DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Demirkan, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından son 6 yılda, 20’nin üzerinde ülkede, yaklaşık 60 etkinlik yapıldığını vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Heimtextil ve Evteks başta olmak üzere, dünyanın en önemli fuarlarında ve en prestijli etkinliklerinde “Turkish Towels” markamızla yerimizi alıyoruz ve ilimizin ev tekstili sektörünü tanıtmaya devam ediyoruz.

Japonya, dünyanın en güçlü ev tekstili ithalatçılarından biri. Havlu grubunda da 2018 yılında yaptığı 542 milyon USD’lik ithalatla ABD’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Denizli ise, dünyanın en önemli havlu ihracatçılarının başında yer alıyor.

İlimiz, yıllık 400 milyon USD’nin üzerinde havlu ihracatıyla dünya havlu pazarından yüzde 6’nın üzerinde pay alıyor. Japonya’nın ev tekstili sektöründeki ithalatçı yapısını, Denizli’nin ise ihracatçı kimliğini bir arada değerlendirdiğimizde güçlü işbirliği fırsatları karşımıza çıkıyor.

Bu etkinliğin, iki ülke arasındaki ticari işbirliğini geliştirmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle, Japon alıcıları Denizli’ye beklediğimizi ifade etmek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 11:40

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER