banner346
banner19

'Kobiler dünyaya açılıyor'

denizli haber, pamukkalehaber.com,“Kobiler dünyaya açılıyor”

'Kobiler dünyaya açılıyor'
banner20
banner243

Finansal Kurumlar Birliği (FKB), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, KOSGEB, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Eximbank'ın da paydaş olduğu “KOBİ'ler Sınırları Aşıyor Projesi” ‘nin Anadolu toplantılarının ilki 24 Şubat 2016 tarihinde Denizli’de Birliğimiz Konferans Salonu’nda düzenlenen  panel ile  başladı. Panelin ilk bölümü moderatörlüğünü Noyan Doğan’ın yaptığı ve Habertürk TV’de canlı yayınlanan “Bakış” programında yayınlandı.

DENİB evsahipliğiyle düzenlenen toplantıya AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, Denizli Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat KEÇECİ, FKB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman Zeki ÖZGER ile ihracatçı firmalar, banka yetkilileri ve iş dünyasından çok sayıda temsilci katıldı. Noyan DOĞAN'ın moderatörlüğünde yapılan interaktif oturumda, Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Sayın Necati YENİARAS, FKB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Zafer ATAMAN, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT ve FKB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Çağatay BAYDAR, projeyle ilgili iş dünyasını bilgilendirdi ve soruları yanıtladı. Programda, finansman modelleri, sürdürülebilir planlama, üretim ve pazarlama, ihracatta yaşanan sorunlar, gelecek dönem vizyonu, ihracatta finansal sorunlar, yeni ihracat fırsatları ve KOBİ'ler ile ihracatçıların desteklenmesi gibi konular ele alındı.

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT ise “Ülkemizin ve şehrimizin ekonomisinin önemli bir kısmı KOBİ’lerden oluşuyor. KOBİ’ler bizim için çok önemli, üyelerimizin çoğu da KOBİ. Günümüz dünyasında finansmana erişim kolaylığı, alternatif finansman teklifleri de çok önemli. İlginin yüksek olduğu bir projeye ev sahipliği yaptık. “Kobiler Sınırları Aşıyor” Projesi’nin Denizli’de başlaması da tesadüf değil, son derece anlamlı bir adım. Denizli yıllarca Anadolu Kaplanı olarak anılmış, en çok ihracat yapan 8.il. pek çok alanda Türkiye’de ilk 5-10 içinde. Önemli bir sanayi şehri ve kentimizin de tanıtıma önemli bir katkısı oldu. Böylesine dinamik bir şehirde buluşmak onları da mutlu etti.  Önemli soruların ve cevapların alındı bir etkinlikti. Faktöring konusunda kafalardaki soru işaretlerinin giderildiğini düşünüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER