Denizli İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER)’de olağan genel kurul dernek binasında yapıldı. Seçime tek liste ile giden mevcut başkan Fatih Işık, kullanılan oyların tamamını alarak güven tazeledi, yeniden başkanlık görevine seçildi.

Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı

Denizli Haber - Denizli İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER)’de seçim heyecanı yaşandı. Dernek binasında yapılan olağan genel kurula tek liste ile katılan mevcut başkan Fatih Işık, kullanılan oyların tamamını alarak güven tazeledi. DENİMDER’de 16. Olağan genel kurulun yapıldığını anlatan Başkan Fatih Işık, derneğin Türkiye’de İmam Hatip Mezunlarıyla ilgili kurulan en eski derneklerden biri olduğunu söyledi. İmam Hatiplilik misyonunun sadece din görevliliği ile sınırlandırılamayacağını belirterek, “İmam Hatipliler, bu ülkeye her alanda hizmet etmeye taliptir ve hizmet etmektedir.

WhatsApp Image 2022-10-31 at 15.00.10 (1)

Dernek olarak İmam Hatip okullarımızdan mezun olan arkadaşlarımızla birlikte eğitimine devam eden öğrencilerimizle sosyal ve kültürel etkinlikler yapıyoruz. Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanması, ufuklarının açılması ve hayatlarına en iyi şekli verebilmesi için geziler, toplantılar ve seminerler düzenliyoruz. Dernek binamızda özellikle hafta sonları öğrencilerimizin katılımıyla çeşitli etkinlikler, yarışmalar düzenleniyor. İmam Hatip mezunlarının sadece din görevlisi olmaları gerektiği şeklindeki bakış açısını doğru bulmuyoruz. Bizler, bu ülkede her alanda hizmet etmeye talip olduk. İmam Hatip Liseleri’nde din eğitiminin yanı sıra nesillerimiz, İmam Hatip ruhu ile de donatılmaktadır. Bu ülkenin her daim ihtiyacı olduğuna inandığımız, manevi anlamda güçlü, milliyetçi, mukaddes değerlere saygılı nesiller yetiştiriyoruz. Biz de DENİMDER olarak İmam Hatip Liseleri ile birlikte bu nesillerin yetiştirilmesine katkı koymak için çaba sarf ediyoruz. Derneğimiz yönetim kurulu üyeleri arasında yapılacak görev dağılımının ardından öğretmen, öğrenci ve mezunlarımızı yakından ilgilendiren, Denizli tarihinin her yönüyle tekrar işleneceği çok geniş kapsamlı, içinde bol bol gezilerin bulunduğu farklı bir projemizi de hayata geçireceğiz. Üniversitemizdeki hocalarımızın destek ve katkılarıyla kentimizin kültürüne yaşantısına geçmişimize ışık tutacak yeni projemizin finalini de büyük bir organizasyon ve gezi programı ile yapacağız. İmam hatipli öğrencilerimizin ve mezunlarımızın çok seveceği projemizle ilgili geniş bilgileri yakında kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.