İmam hatip liseliler hakkında yaptığı şaka nedeniyle tutuklanan Gülşen’e bir destek de Denizli Barosu’ndan geldi. Yapılan açıklamada, “Baskılar, yasaklar, cezalarla, toplumun kutuplaştırılmasına; sanatın her alanına yapılan müdahalelere, yasaklara, zorbalara, bu hukuk garabeti kararı verenlere karşı Denizli Barosu, Gülşen'in yanındadır” denildi.

Denizli Haber - Verdiği bir konserde imam hatip liseliler hakkında yaptığı espriden dolayı hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla soruşturma başlatılan ve tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şarkıcı Gülşen, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

PAÜ’ye şartlı bağış yapan hayırsever, paranın döner sermayede kullanıldığını öğrenince geri istedi PAÜ’ye şartlı bağış yapan hayırsever, paranın döner sermayede kullanıldığını öğrenince geri istedi

Karar sonrası birçok kesimden tepki gelirken Denizli Barosu bir açıklama yayımlayarak Gülşen’e destek verdi. Denizli Barosu yaptığı açıklamada; “ Geçtiğimiz günlerde bir konserinde sarf etmiş olduğu sözler nedeniyle hakkında re’sen soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen’in tutuklandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Sarf edilen sözler her ne kadar onur kırıcı olsa da verilen tutuklama kararı hukuka aykırıdır. Ceza yargılamasında tutuklama kararı tedbir amaçlı olmasına rağmen bahse konu soruşturmada cezalandırmaya dönüşmüştür. Bu nedenle hukuka aykırı karardan bir an evvel dönülerek vicdanlar rahatlatılmalıdır” denildi.