banner346
banner19

AFAD’dan Denizli'ye kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısı!

Son dakika! Denizli'de kuvvetli sağanak yağış ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD Denizli'de Pazartesi ve Salı günü etkili olacağı hava olayları konusundan vatandaşlara dikkatli olmalı konusunda uyarı yaptı.

AFAD’dan Denizli'ye kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısı!
banner20


Denizli’de bugün hava sıcaklığı 6 ila 16 derece arası değişirken ha kuvvetli sağanak yağış ve kuvvetli fırtına şeklinde olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Denizli İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “Kuvvetli yağış ve kuvvetli fırtına: İlimizde 25.11.2019 Pazartesi günü sabah 06:00'dan 26.11.2019 Salı günü sabah 06:00'a kadar gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) olması; rüzgarın yer yer kuvvetli ve fırtına (60-80 km/sa) seklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek (sel, su baskını, yıldırım, dolu yağısı; ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 09:17

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER