banner346
banner19

Akyar Karantina Altına Alındı

Denizli'nin Tavas ilçesi Akyar Mahallesi'nde Koronavirüs vakaları arttı. Mahallede Kurban Bayramı'ndan bu yana vaka sayısı 15’e çıktı. 70 yaşlarındaki erkek bir hastanın durumunun ağır olduğu öğrenilirken, mahallede 50 kişinin de karantinada olduğu öğrenildi. Yaşanan bu gelişmeler üzerine Akyar Mahallesi karantinaya alındı.

Akyar Karantina Altına Alındı
banner20
banner243

Edinilen bilgiye göre korona virüs Tavas’a bağlı Akyar Mahallesine sıçradı. Denizli-Muğla karayolu üzerinde yer alan 300 nüfuslu mahallede Kurban Bayramından bu yana vaka sayısı hızla arttı. Düğünler nedeniyle arttığı iddia edilen virüs vakalarında virüs bulaşan hasta sayısının 15 olduğu öğrenildi. Mahallede virüs nedeniyle 50 kişinin de karantina altında olduğu, evlerinden çıkarılmadığı gelen bilgiler arasında. Mahallede ayrıca 70 yaşındaki bir erkek hastanın da durumunun ağır olduğu öğrenildi.

VALİLİK MAHALLENİN KARANTİNAYA ALINDIĞINI DUYURDU

Denizli Valiliği Akyar Mahallesi’nin karantinaya alındığını duyurdu. Konu ile ilgili açıklamada;”Tavas İlçesi Akyar Mahallesi’nde görülen, (Covid-19)  koronavirüs  vakalarının artması sebebiyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile “13.08.2020 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar” Akyar Mahallesi karantina altına alınmıştır. Söz konusu mahallemizde karantina şartlarına uygun olarak her türlü tedbir alınarak uygulamaya geçilmiştir. Karantina süresince mahalleye giriş ve çıkışların kapatılarak  izole edilmesine karar  verilmiştir.”ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 19:06

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER