banner346
banner19

Camilerde cuma namazı ne zaman kılınmaya başlayacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk kısıtlamalardan biri olan cemaat namazları için yeni karar yolda. Salgının 1. döneminin atlatılmasının ardından normalleşme sürecine giren Türkiye'de cuma namazlarının ne zaman camilerde kılınmaya başlayacağı belli oldu.

Camilerde cuma namazı ne zaman kılınmaya başlayacak?

Denizli Haber - Türkiye’de koronavirüse karşı alınan önlemler kademeli olarak gevşetiliyor. Bu kapsamda camilerde cuma namazı tekrar kılınmaya başlanacak. Camilerde cuma namazının dış mekan ile birlikte topluca kılınması için planlanan tarih 12 Haziran olarak ön görüldü. Cuma namazında fiziki mesafe ve maske zorunlu olacak.

CAMİLERDE CUMA NAMAZI NE ZAMAN KILINACAK?

Hürriyet’in haberine göre;Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısında normalleşme adımları ele alındı. Normalleşmenin ikinci aşamasında kafe ve restoranlar belirli kısıtlamalarla açılacak, Temmuz ayında tiyatrolara gidilebilecek. Cuma namazlarının ise 12 Haziran’da başlaması hedefleniyor.

UMRENİN EYLÜLDE YAPILMASI PLANLANIYOR

Umrenin ise eylülde yapılması planlamalar arasında yer alıyor. Kütüphanelerin de haziranda açılması planlanıyor. Spor müsabakalarının da seyircisiz olarak başlaması planlanıyor. Pandemi hastanelerinin sayıları azaltılacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 09:59

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER