banner19

Denizli Valiliği uyardı! O fırsatçılara dikkat

Denizli Valiliği uyardı! O fırsatçılara dikkat

Denizli Valiliği uyardı! O fırsatçılara dikkat
banner20
banner243

Denizli Valiliği yazılı bir açıklama ile son dönemde demokrasi şehitlerine yardım  ve engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak adı altında  yardım topladıklarını belirterek dolandırıcılık yapanların sayısında artış olduğunu  ifade ederek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada 15 Temmuz fırsatçıları ve duygu sömürüsü ile dolandırıcılık yapmaya çalışanların sayılarında artış olduğu uyarısında bulundu. Açıklamada: “Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü’nün adları kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, “Demokrasi Şehitleri ve engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak” bahanesiyle Valiliğimiz adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir.

Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır” İhtiyaç sahibi,  engelli veya diğer başvuru sahibi tüm vatandaşlarımıza “yardımlar”  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız (SYDV) tarafından veya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü aracılığıyla yapılmaktadır.”denildi.

 

BU İNSANLARI İHBAR EDİN

Bu dolandırıcıların yetkililere ihbar edilmesi gerektiği istenen açıklamada:vatandaşlardan ” Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü görüşmeleri ve durumu bildirmelerini,  ardından Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunması “ istendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14