banner346
banner19

Denizli'de 100 Bin TL'lik Vurgun Yapan Şahıslara Operasyon

Denizli'de sahte kimlikle bankalarda hesap açarak, internette sahte ilanlar üzerinden 100 bin TL vurgun yapan şahıslara operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 kişi tutuklandı.

Denizli'de 100 Bin TL'lik Vurgun Yapan Şahıslara Operasyon
banner20
banner243

Denizli Haber -Türkiye genelinde gelen şikayetlerin değerlendirilmesi neticesinde Siber suçlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında,  Denizli ili ve ilçelerinde bulunan şüphelilere yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyon düzenlendi.

100 BİN LİRA SUÇ GELİRİ

30 Aralık 2019-5 Ocak 2020 tarihleri arasında Denizli'de müştekilere ait nüfus cüzdan kimliklerini sahte olarak tanzim ederek sonrasında bu kimliklerle birçok ulusal banka şubelerinden sahte banka hesabı açtıkları bu sahte hesaplar üzerinden internette sahte ilanlar vermek suretiyle kaparo adı altında yaklaşık 1 aylık süreçte 100 bin TL suç geliri elde ettikleri tespit edilen 6 şüpheli şahıs yakalandı.

Yakalanan şahıslara ait ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile çok sayıda sahte kimlik, sahte hat, sahte hat açma işlemlerinde kullanılan sözleşme formları ve çok sayıda dijital materyale el konuldu. Yapılan işlemler neticesinde adli makamlara sevk edilen  şahıslardan 4 şüpheli şahıs tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 16:25

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER