banner346
banner19

Denizli’de 249 Kişi Yurda Kapatıldı

Denizli’de karantina kuralına uymayarak dışarıya çıkan 249 kişi filyasyon ekipleri tarafından yakalandı. Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde yapılan denetimlerde yakalanan 249 kişi yurtlara yerleştirilirken, 3 bin 150’şer lira da ceza yediler.

Denizli’de 249 Kişi Yurda Kapatıldı
banner20
banner243

Denizli Haber - Edinilen bilgiye göre Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Kararından sonra Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde bugüne kadar; ikametinde olması gerekirken karantina kurallarına uymayarak dışarıda olduğu tespit edilen 249 kişi Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleştirilerek zorunlu karantina sürelerini geçirmeleri sağlandı. Bu kişilere ayrıca 3 bin 150’şer lira idari para cezası kesildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Bu kişiler hakkında ayrıca TCK 195. Maddesi (Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.) gereğince savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. 2 kişiye, temaslılarını doğru bildirmemeleri ve yalan beyanda bulunmalarından dolayı idari ve adli işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 17:10

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER