banner346
banner19

“Denizli’de Akıllara Durgunluk Veren Saat Oyunu”

Denizli Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) Denizli’de yaşanan otomobil dolandırıcılığını deşifre etti. İddiaya göre, Denizli ve çevre illerden gelen ihbar ve şikayet üzerine JASAT Ekipleri 45 yaşındaki H.D. isimli kadını takibe aldı. İnternetten otomobil satmak isteyen şahısları ağına düşüren kadın, telefonlar araç sahibini arayarak satışa çıkarılan otomobili almak istediğini söylüyor. Pazarlık sonrası belirtilen fiyatı kabul eden kadın harekete geçiyor.

“Denizli’de Akıllara Durgunluk Veren Saat Oyunu”

Denizli Haber - İnternetten satışa çıkan otomobili alacağını belirten kadın araç sahibine her zaman saat 16.40’da noter de buluşalım diyerek randevu veriyor. Daha sonra bankadan şahsa EFT yaptığını söyleyerek cep telefonundan yaptığı EFT’nin dekontunu gösteriyor. Ancak yaptığı EFT’nin saat geç olmasından dolayı sabah 10.00 gibi hesabına geçecek diyerek araç sahibinin güvenini kazanarak otomobili alıyor. Kadın dolandırıcı daha sonra yaptığı sözde EFT’yi ileri tarihli yapıp iptal ediyor. Aracını satan kişi ise sabah 10.00’da parasının hesabını yatmadığını fark ediyor. Bu esnada kadın dolandırıcı aldığı aracı sabah 09.00 gibi notere giderek bir başkasına satıyor.

1 AYDA 10’A YAKIN OLAY

JASAT Ekipleri titiz bir çalışma sonrası 45 yaşındaki H.D.’nin faaliyetlerini çözerek deşifre etti. Kadın dolandırıcının Denizli’nin Tavas İlçesi, Kızılcabölük Mahallesinde bir kişiyi daha dolandırdığını belirleyen JASAT Ekipleri gerçekleştirdiği operasyon ile H.D. isimli kadını Denizli’de kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. İfadesi alınan H.D. daha sonra adliyeye sevk edildi. Bir çok vatandaşı mağdur ettiği ortaya çıkan H.D., Tavas Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece “adli kontrol şartı” ile serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 14:34

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER