banner346
banner19

Denizli’de Dolandırıcılar Valinin Adını Kullandı

Denizli’de dolandırıcıların Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in adı kullanılarak işadamlarını ve vatandaşları arayarak valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında dolandırıcılık yapmaya çalıştığı öğrenildi. Konu hakkında Denizli Valiliğinden Denizlililere uyarılarda bulunuldu.

Denizli’de Dolandırıcılar Valinin Adını Kullandı
banner20
banner243

Denizli Haber - Edinilen bilgiye göre dolandırıcılar, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in adı kullanılarak; iş adamları ve hayırsever vatandaşların ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, Covid-19 yardımı, solunum cihazı parası ve buna benzer bahanelerle Valilik adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüsleri tespit edildi. Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumunun vatandaşlar, iş adamlar ve esnaftan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

KOLLUK KUVVETLERİNE HABER VERİN

Yapılan açıklamada, Valiliğin ve  herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşların Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı'na ihbarda bulunulması istendi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 15:34

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER