banner346
banner19

Denizli’de maskesiz sokağa çıkmanın cezası belli oldu

Koronavirüs mücadelesinde normalleşme adımları atılırken yeni tedbirlerde alınıyor. Bu tedbirlerden biri de 13 ilde maskesiz dışarıya çıkmasının yasaklanması oldu. Denizli'nin de içinde bulunduğu 13 ilde maskesiz dışarıya çıkanlara para cezası uygulanacak. Peki Denizli'de maskesiz sokağa çıkmanın cezası ne kadar olacak?

Denizli’de maskesiz sokağa çıkmanın cezası belli oldu

Kontrollü Sosyal Hayat sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor. Koronavirüse karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı, Türkiye’deki 13 ilde zorunlu hale getirildi. Denizli'de maskesiz sokağa çıkmanın alt limitten cezası 700 TL. Maskesiz sokağa çıkmayı alışkanlık haline getirenlere ise aynı maddenin üst limiti olan 3 bin 100 TL ceza kesilecek.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ülkemizde bazı illerde sokağa çıkma yasağı uygulanırken bazı illerimizde de maskesiz çıkma yasağı getirildi. Koronavirüs salgını ile mücadele edilen şu günlerde Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli ve Kırıkkale ve Kırklareli’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 12:08

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER