banner346
banner19

Denizlili Profesör Michigan`da Üstün Hizmet Ödülü aldı

Michigan eyaletindeki Grand Valley State Üniversitesi Matematik Bölümü’nün Denizlili Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feryal Alayont, üniversite tarafından ‘Üstün Hizmet Madalyası’ ile ödüllendirildi.

Denizlili Profesör Michigan`da Üstün Hizmet Ödülü aldı
banner20
banner243

Michigan eyaletindeki Grand Valley State Üniversitesi’nde matematik alanında çalışmalar yapan Denizlili Prof. Dr. Feryal Alayont, büyük bir başarıya imza attı. Üniversite matematik bölümünde sayı teorisi ve fonksiyonlar üzerine çalışma yapan Prof. Dr. Alayont, üniversitenin her yıl verdiği ‘Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Alayont; ödülü, üniversitede düzenlenen törenle aldı.

FERYAL ALAYONT KİMDİR?
Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Mehmet Serdar Alayont’un ablası olan Prof. Dr. Feryal Alayont, ilk ve ortaöğretimini Denizli’de tamamladı. Denizli Anadolu Lisesi’nden mezuniyetinin ardından yüksek öğrenimini Bilkent Üniversitesi’nde yaptı. 1997 yılında üniversiteyi bitiren Alayont, ABD’ye geldi. University of Minnesota’da yüksek lisans ve doktora yapan Alayont, daha sonra Grand Valley State University’de öğretim üyesi olarak görev aldı.
14 yıldır Grand Valley State Üniversite’sinde çalışan Türk akademisyen matematik derslerinin yanında öğrencilere danışmanlık ve kariyer koçluğu da yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 13:42

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER