banner19

Gerginlik yaratmışlardı! Kaklık’tan Gönderildiler

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Gerginlik yaratmışlardı! Kaklık’tan Gönderildiler
banner20
banner243

Denizli’de dün gece meydana gelen olayda Türk ve Suriyeli ailelerin kavgasında karar verildi. İl Göç İdaresi, olaya karışan Suriyeli aileleri bölgeden uzaklaştırdı.

Olay, dün gece meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kaklık Mahallesi, Çarşı Meydanında bir grup Suriyeli genç ile Türk gençleri arasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışma bir süre sonra Suriyeli bir gencin, Türk gencine vurması ile kavgaya dönüştü. Çıkan kavgaya çarşı meydanında bulunan kahvehanedeki gençlerde katılınca olay büyüdü. Suriyeli gençlerden bazısı olay yerinden kaçtı. Kavgaya karışan bazı Suriyelileri ise vatandaşlar yakalayarak Jandarma Ekiplerini aradı. Olay yerine gelen Jandarma Ekipleri 6 Suriyeli genci gözaltına aldı. Olay kısa sürede tüm Mahallede duyulunca Kaklıklı gençler soluğu sokakta aldı. Kaklıklı vatandaşların kalabalıklaşması üzerine Jandarma Ekipleri Honaz İlçesinde takviye ekipler istedi ve Türk Vatandaşlarını evlerine gitmeleri yönünde uyarıda bulundu. Olayları kontrol altına alan Jandarma olası başka olayların yaşanmaması için güvenlik önlemlerini arttırdı.

JANDARMA KONTROLÜ SAĞLADI…

Kaklık Mahallesinde Jandarma Ekiplerinin zamanında müdahalesi ile gerginlik uzun sürmeden kontrol altına alındı. Jandarma Ekiplerinin vatandaşlara ‘her şey kontrol altında evinize gidin’ uyarısı Kaklıklılar tarafından kabul gördü ve hayat bir anda normale döndü. Jandarmanın hızlı hareket etmesi ve Kaklıklıların sağduyulu davranması sonrası olası olayların büyümesinin de önüne geçilmiş oldu. Jandarma yaşanan olaylarla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlattı.

UZAKLAŞTIRILDILAR

Yaşayan olayın ardından gerginliğin faturası belli oldu. Mahalle muhtarlığı Göç İdaresi Müdürlüğünün istişareleri sonrasında, olaya karışan Suriye uyruklu ailelerin mahalleden uzaklaştırılmasına karar verildi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet soyucok
Mehmet soyucok - 13 ay Önce

Ulkemizden gitsinler artik bunlari kolladikca ulkemizde huzutsuzluk cikariyorlar

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14