banner317
banner19

Okullara verilen ara uzatıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Selçuk, okullara verilen aranın 30 Nisan'a kadar uzatıldığını duyurdu. Bakan Koca ise 60 yaş üstü iki hastanın tedavilerinin ardından taburcu edildiğini bildirdi.

Okullara verilen ara uzatıldı
banner20
banner243

Denizli Haber -  İşte toplantı sonrası yapılan açıklamadan öne çıkan başlıklar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:

Korkunun büyük olduğunu söylemeye gerek yok. Bilim bugün için büyük vaatlerde bulunamıyor.

Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var: Yakalanmamak...

Hiçbir sağlık kurumu virüsün bize ulaşmasını önleyemez. Siz önleyebilirsiniz. Evinize çekilerek, temastan kaçarak önleyebilirsiniz. Devletimiz başka hiçbir ülkeyle kıyaslanmayacak kadar güçlüdür. İnsan sayısının arttığı her ortam riskin arttığı ortamlardır. Sabah sizi evden uğurlayanlar akşam neyle karşılacaklarını bilmiyor. Daha büyük acılara aracılık etmeyin. Biraz kendi dünyanıza çekilin. Tolstoy'u okuyun. Bugünler kendinize yatırım olsun. Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Virüs, genç, yaşlı ayrımı yapmıyor. Dikkatli olmalısınız. Sosyal hayatınızı asgari düzeye indirmelisiniz. Telefon sohbetlerinizi daha uzun tutun. Sevdiklerimizle, yakınlarımızla birbirimizi daha fazla özleyelim. Çocuklar. Artık oyunları evde oynayalım. Saygımızı sevgimizi uzaktan gösterelim. Okullar tatile girdi diye yanlış bir algı var. Eğitim devam ediyor. İnternet ve televizyon üzerinden eğitim devam ediyor. Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Çocuklarınızın da konuyu böyle anlamalarını önleyin. Verilen ara uzatılacak. Sayın bakanım birazdan söyleyecek. Dışarı çıkmamaya özen gösterin. Aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz. Hayat eve sığar. Özellikle çıkan vaka sonuçlarını bildirmeye çalışıyoruz. Hem toplam hasta sayısını test sayısını kaybettiğimiz vaka sayısını, yoğun bakımdaki hasta sayısını ve iyileşen hasta sayısını her gün güncelleyerek kamuoyu ile paylaşmış olacağız. Grafik şeklinde vaka sayısı görülecek. Bir hastamız 65 yaşındaydı taburcu oldu. Bir diğer hastamız da taburcu oldu. O da 60 yaş üstüydü. Yoğun bakım şartlarında olan hastalarımız iyileşme durumunda.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:

Bizim için önceliğimiz çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal sağlığı. Milli Eğitim Bakanlığı televizyon yoluyla uzaktan eğitime başladı. Bu uzaktan eğitim kısmının dışında en kısa sürede yüz yüze telafi eğitim yapmakla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bütün bu çalışmalara baktığımzıda eğitimde elbette kayıplar eksikler olacaktır ancak her veli müsterih olsun telafi ve sınavlar konusunda her türlü senaryoya hazırız. Bu koşuyu yürüteceğiz. Bu çerçevede önümüzdeki tatil evde eğitim sürecini 30 Nisan'a kadar uzatıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 19:38

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14