banner346
banner19

Öldüren partide opioid şüphesi

Denizli'de yılbaşı gecesi bir evde alkol alan 6 arkadaştan Diş hekimi Betül Karaayvaz (26) hayatını kaybetmişti. Yine aynı gece alkol alıp komaya giren ve yoğun bakımda tedavisi süren plastik cerrah Süleyman Ali Y.'nin (30) kanında 'opioid' adlı uyuşturucu maddenin tespil edildiği idida edildi.

Öldüren partide opioid şüphesi
banner20

Denizli Haber - Yeniasır Gazetesi'nin haberine göre Güzelköy Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi'ndeki evde yılbaşı gecesi doktor arkadaşlarıyla alkol alan Denizli T Tipi Cezaevinde görevli Betül Karaayvaz, alkol komasına girerek yaşamını yitirdi. Arkadaşları Süleyman Ali Y. ve Kaan Y.(29) ise komaya girdi.

Yoğun bakımda tedavisi devam eden plastik cerrah Süleyman Ali Y.'nin kanında 'Opioid' adı verilen uyuşturucu maddenin tespit edildiği öne sürüldü. Evde arama yapan narkotik timleri uyuşturucu bulamazken Karaayvaz’ın alınan doku örneklerinin incelenmesiyle ölüm nedeninin kesinleşeceği öğrenildi.

Öte yandan tedavileri süren Süleyman Ali Y. ve Kaan Y.'nin tedavilerinin sürdüğü için ifade vermedikleri belirtildi.

NEDİR?

OPİOİD; uyuşturan ve bağımlılık yapan her türlü maddeye verilen ortak isim. Yeşil reçete ile satılan ilaçlarda bulunur. Bağımlı sağlık profesyonelleri veya hastalar, bu maddeyi yasa dışı yollarla elde eder.

Kaynak: yeni asır gazetesi

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 11:21

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER