Denizli Mimarlar Odası, Merkezefendi Belediyesi’nde çalışan mimar ve mühendislerin maaşları konusunda harekete geçti. Oda Başkanı Özlem Durdu Kabel, TMMOB tarafından alınan 11 bin 200 liralık asgari ücretin Merkezefendi Belediyesi tarafından karşılanması konusunda belediyeye yazı gönderdiklerini, durumun takipçisi olacaklarını açıkladı.

Denizli Haber - TMMOB, mühendis ve mimarlar için uygulanacak brüt asgari ücreti 11 bin 200 lira olarak belirledi. Bir haber sitesinde Merkezefendi Belediyesi bünyesinde görev yapan mimar ve mühendislerin işçi statüsünde çalıştırıldığı iddiaların yer aldığı haberin ardından Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Özlem Durdu Kabel, yazılı bir açıklama yaptı. Belediyede görev yapan mühendis ve mimarların kendilerine böyle bir taleple gelmemesine rağmen meslektaşlarının yanında olduklarını haklarını arayacaklarını aktaran Kabel, belediyeye yazı gönderdiklerini ve mühendis ve mimarlar için uygulanacak brüt asgari ücreti bu çalışanlar için de uygulanmasını talep ettiklerini açıkladı.

GEREKEN YAZIYI BELEDİYEYE GÖNDERDİK

 Kabel açıklamasında, “Merkezefendi Belediyesinde çalışan mimar ve mühendis kadrosunda çalışan meslektaşlarımızın özlük hakları ve maaşları ile ilgili Odamıza her ne kadar Belediye çalışanları tarafından bir bildirim olmasa da, odamızın temel görevlerinden biriside meslektaş hakkını korumaktır.Mimar ve mühendis meslektaşlarımızın duyumlar ve yaptığımız araştırmalar sonucunda taşeron firma Mertaş’a bağlı olarak çalıştıkları öğrenilmiştir.  Mimar ve mühendis çalışanların maaşlarının hak ettikleri bedel olmadığı; aynı zamanda TMMOB’nin mimar, mühendis ve şehir plancıları için belirlediği brüt asgari bedelin 11 bin 200 TL olduğu konusunda Odamız tarafından hazırlanan bir uyarı yazısı Merkezefendi Belediyesine gönderilmiştir. Her yerde ve her zaman TMMOB’a bağlı Oda üyelerinin birlik, bütünlük ve dayanışma içinde olduğumuzun altını çizerek söylediğimiz gibi; Mimar ve mühendis meslektaşlarımız taşeron şirketlerde çalıştırılmaktan vazgeçilerek acilen Belediye kadrosuna alınmalıdır. Meslektaşlarımızın maaşları acilen TMMOB tarafından belirlenen brüt asgari bedel düzeyine çıkarılmalıdır” dedi.

Sigarayı bırakıp koşu sporuyla ilgilenen Özgür Sancak, Türkiye'nin ender ultra trail maratoncularından oldu Sigarayı bırakıp koşu sporuyla ilgilenen Özgür Sancak, Türkiye'nin ender ultra trail maratoncularından oldu