banner346
banner19

1 Günde 4 Bin Kişi Başvurdu

Denizli haber/pamukkalehaber.com/1 Günde 4 Bin Kişi Başvurdu

1 Günde 4 Bin Kişi Başvurdu
banner20
banner243

Denizli tarihinin en büyük hamlesi başlığıyla duyurulan 25 bin konut projesi Denizli halkını heyecanlandırdı. Belediyelerce hemen alınmaya başlayan başvurular bu ayın ikinci haftası kesinleşecek. Evlerden almak isteyen binlerce vatandaş sabah erken saatlerden itibaren belediyelere koştu. Hemen başlanacak ve bir yıl içinde ilk kısmı tamamlanacak konutlar  500’er paketler halinde sahiplerine teslim edilecek. İşçi, emekli, yeni evli, evlenmek isteyen bekarlar ve bütün dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere Denizli’de herkesi ev sahibi yapmayı amaçlayan konut projeleri Denizli tarihinin en büyük hamlesi olarak takdim ediliyor.

 

KAMUOYUNDA YANKILANDI

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin açıklaması, kamuoyunda yankılandı. Denizli’de iki gündür en çok konuşulan konu bu konut hamlesi oldu. Ev almak isteyip te çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü alamayan vatandaşlar, bu açıklamayla büyük sevinç yaşayan Denizlililer 250 TL taksit ile 25 bin adet konut başvurularında izdiham meydana getirdi. Konut hamlesinden yararlanmak isteyen Denizlililer sabah erkenden Gün boyunca Denizli Büyükşehir belediyesi dahil Pamukkale, Merkezefendi belediyelerine akın eden binlerce vatandaş, zaman zaman form bulmakta zorlandı.

 

İLÇELERDE DE DURUM FARKSIZ

Sarayköy, Acıpayam, Tavas ve Çivril’de de konut projelerinin başlatılacağını açıklayan Bakan Nihat Zeybekci’nin bu açıklaması, Denizli merkez kadar ilçelerde de geniş yankı uyandırdı. İlçelerdeki vatandaşlar da ev almak için sabah erken saatlerden itibaren belediyelere giderek başvuru formu alma telaşına düştü. Zaman zaman izdiham derecesine varan kalabalığın yaşandığı belediyelerde form bulamayan vatandaşlar, ek formların gelmesini bekledi.

 

KONUTLARIN YAPILACAĞI ALANLAR

25 bin konut Denizli Büyükşehir Belediyesi; Merkez Efendi, Pamukkale Honaz, Sarayköy sınırları içinde olacak. Laodikya antik kenti devamındaki tepeler, Pamukkale Ovalı tepeler ile Göveçlik, Kocabaş, Gürlek Köyü sınırlarında olacak. Talep olmadan Tavas Acıpayam, Çivril ve Sarayköy ilçelerinde de konut yapılacak. Diğer ilçelerde 250 kişilik talep olması durumunda oralarda da konut işlemi hemen başlayacak.

İlk gün Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi’ne yaklaşık 4000 başvuru yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14