banner346
banner19

100 YAŞINDAKi ADAM GENÇLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

pamukkalehaber / haber denizli /100 yaşındaki adam gençlere taş çıkartıyor

100 YAŞINDAKi  ADAM GENÇLERE TAŞ ÇIKARTIYOR
banner20
banner243


Denizli'nin Çameli İlçesi Cuma alanı Mahallesinde ikamet eden Süleyman DURU görenlere maşallah dedirttiyor.1915 yılında doğan Süleyman DURU yaşına aldırmadan ( 100 )  çalışıyor.

Süleyman Duru 100 Yasında Mahalle'de bulunan Sağlık Evi'nin bahçesinde bulunan ağaçların dallarını budayan Süleyman Amcamız yaşına rağmen çalışmayı çok seviyor. Akşam erken yattığını sabah erken kalkıp Tavuklara yem verip sonra kahvaltısını yaparak Ev ve Bahçesinde gündelik işleri yaparak zaman geçiriyor.

Çocukluğumdan beri doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Bu yaşına kadar çok ciddi bir rahatsızlık geçirmediğini anlatan DURU "Ben soframda daima yoğurt, tereyağı ve bal bulundururum. Uzun yaşamak isteyenlere doğal ürünler tüketmeyi tavsiye ediyorum.20 yıldır sabah kahvaltılarında yoğurt ve baldan oluşan bir karışım tüketiyorum. Allah'a çok şükür bütün ihtiyaçlarımı kendim giderebiliyorum. Çocuklarım ve torunlarım beni daima ziyarete gelir" şeklinde konuştu.

Hayat dolu olduğunu söyleyen Süleyman DURU , "Ben insanları çok seviyorum. İçimdeki bu sevgi sağlıklı bir şekilde bu yaşa gelmemi sağladı. Beni bu mutlu günümde yalnız bırakmayan bütün çocuğum ve torunlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Komşuları evde tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılıyor. Cuma günleri de namaz kılmak için camiye gider. Şu an bir sıkıntısı yok. Allah kendisine sağlıklı ve huzurlu bir ömür versin" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER