banner346
banner19

2016 Daha Üretken Bir Yıl Olacak

denizli haber , pamukkalehaber.com, 2016 Daha Üretken Bir Yıl Olacak

2016 Daha Üretken Bir Yıl Olacak
banner20
banner243

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi yeni yönetim ile ilk yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi. 2015 yılının çok verimli geçtiğini ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, 2016'nın daha üretken bir yıl olacağını belirtti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genç, Engelli ve Kadın Meclisi olağan genel kurullarını tamamlamasının ardından düzenlediği ilk yürütme kurulu toplantısında bir araya geldi. Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen toplantıya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkan Vekili İlkay Şahin Çağırıcı, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör ve Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, Buldan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Öznur Tuncay, Milli Eğitim Müdür Yardımcı Ragıp Çelik, TMMOB Temsilcisi Mehmet Sarıca, Esnaf Odası Temsilcisi Saim Sücüllü ve Muhtarlar Derneği Başkanı Sebahattin Çolak katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, seçimlerin ardından ilk, 2015 yılının ise son toplantısını yaptıklarını belirterek, kasım ayı içerisinde Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi ve Gençlik Meclisi seçimlerinin olduğunu, genel kurullarla birlikte başkan ve yönetim kurulu üyelerini yenilediklerini hatırlattı. Daha önce yürütüme kurulu ile ilgili olarak her ay toplanma kararı aldıklarını anlatan Değirmenci, bunu her ay gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

 

"2015 YILI ÇOK VERİMLİ GEÇTİ"

2015 yılının çok verimli geçtiğini belirten Değirmenci, 2016'nın daha üretken bir yıl olacağını vurgulayarak şöyle konuştu: "Bizim bir hedefimiz var. 2016 yılı itibariyle bütün ilçelerimizi ziyaret etmiş olacağız. Yürütme kurulu toplantılarına ilçelerde kurduğumuz kent konseyi başkanlarımızı ve meclis başkanlarımızı da davet edip, Büyükşehir Belediyesi'nin bir şemsiye görevi görmesini sağlayacağız. Hedefimiz 19 ilçemizde de kent konseylerinin kurulmuş olması ve alt meclisleri ile birlikte hazır hale gelmesini sağlamak. Amacımız Denizli'de yaşayan her kardeşimize, her bireyimize kent konseyini tanıtmak ve faaliyetlerinden haberdar etmek."

 

"KENT KONSEYİ YERELDEN YÖNETİMİN YAYGILAŞMASI DEMEK"

Değirmenci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kent Konseyi, yerelden yönetimin yaygılaşması demek, demokrasinin katılımcılığın paylaşılması demek. Kadınımızla, engellimizle, gençlerimizle kısaca toplumun bütün kesimleri ile şehrin yönetiminde söz sahibi olsun istiyoruz. Kent Konseyi bir sivil toplum örgütü, protokolün ve resmiyetin olmadığı insanların kentle ilgili fikirlerini, hayallerini rahatlıkla ifade edebildiği bir yer" dedi.   

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER