banner19

316 KİŞİYİ NEYİN ZEHİRLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

PAMUKKALEHABER DENİZLİ HABER

316 KİŞİYİ NEYİN ZEHİRLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI
banner20
banner243

Denizli'de sünnet yemeğinden zehirlenen 316 kişiyi neyin zehirlediği ortaya çıktı.

Merkezefendi’nin Adalet Mahallesi’nde bir ortaokulun bahçesinde Eylül ayı başında oğlunun sünneti için mevlit okutan M.U. yaklaşık 600 kişiye bir yemek firması aracılığıyla yemek ikram etmişti. Yemekte tavuk çorbası, köfte, pilav, salata ve tatlı yiyen bazı kişilerde bir süre sonra kusma, baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti görülmesi üzerine kentteki hastanelere başvuran 316 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınmıştı.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri gıdalarla ilgili numuneleri alarak tahlile göndermişti. Sağlık Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından davette verilen yemeklerden alınan örneklerin incelenmesi tamamlandı, rapor hazırlandı.

ZEHİRLENME NEDENİ PUDİNG

Zehirlenme vakasının ardından olay yol açan yemeğin et olduğu üzerinde durulmuştu. Ancak, tahlillerin sonunda zehirlenmenin etten kaynaklanmadığı ortaya çıktı. 316 kişinin günlerce hastanelerde kalmasına yol açan zehirlenmeye pudingin neden olduğu ortaya çıktı. Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporun, soruşturmayı yürüten savcılığa da iletildiği öğrenildi.

kaynak:denizlihaber.com

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14