banner346
banner19

Abalıoğlu'nda Gözaltı

Abalıoğlu’nda Gözaltı

Abalıoğlu'nda Gözaltı
banner20

Denizli’nin en büyük şirketlerinden birisi olan Abalıoğlu Yem, Soya ve Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu üyesi Baha Abalıoğlu,İzmir’de yapılan FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Türkiye’nin 52. büyük şirketi olma özelliği taşıyan şirketin Denizli’de birçok okulu bulunuyor.Ayrıca şirket İzmir merkezli bir tavuk firmasının da sahibi. İzmir genelinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ'ye yönelik operasyon başlatıldı.

35 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.Operasyonun İstanbul ayağında İzmir'in önde gelen iş adamlarından, Orkide Yağları'nın sahibi, Küçükbay Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Küçükbay, Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Baha Abalıoğlu ile Kuyumcu Kamil Karakaş’ın da aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri ekiplerince, bazı adreslere sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Bu kapsamda Denizli merkezli ve Türkiye’nin 52.büyük şirketi olan Abalıoğlu Yem, Soya ve Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu üyesi Baha Abalıoğlu, gözaltına alındı. Şirketin bünyesinde olan Lezita’nın başındaki isim olarak göze çarpan Baha Abalıoğlu’nun şirketin kısa bir sürede büyümesinde önemli rol oynadı.

.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14