banner346
banner19

AK GENÇLERDEN ODTÜ ÖĞRENCİLERİNE GÖZDAĞI

Pamukkalehaber / Denizli Haber / AK Gençlerden ODTÜ öğrencilerine gözdağı

AK GENÇLERDEN ODTÜ ÖĞRENCİLERİNE GÖZDAĞI
banner20
banner243

 

AK Parti Pamukkale teşkilatı tarafından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yaşanan olayları basın açıklaması yaparak protesto etti. Pamukkale AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolgahan Elitaş "Bugün buradaysak yarın ODTÜ'de oluruz" diyerek gözdağı verdi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampusu içerisinde namaz kılan öğrencilere geçtiğimiz gün karşıt görüşlü bir grup öğrenci tarafından fiziki ve sözlü saldırıda bulunulması, Pamukkale AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenledikleri basın toplantısıyla tepki gösterdi.  Büyükşehir Belediye binasına önünde gelen yaklaşık 30 kişilik grup adına konuşan , Pamukkale AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tolgahan Elitaş saldırıyı düzenleyen grubu anarşik olarak nitelendirerek "Her türlü düşüncenin özgürce aktarabileceği kürsülerin bulunduğu ilim dünyasında şiddete Maruz kaldığı için anarşik diyoruz. Anarşizm en kötü örneği geçmiş yıllarda tecrübe ettiğimiz olaylar bizlere bu terörist zihniyetlerin hedeflerinin Türkiye Cumhuriyetinin ve ümmetinin geleceğini tehdit etmektedir. ne Haçlılar ne Ruslar ne Ermeniler ne de Ermeniler engeleyebildi " dedi.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Zulüm azrail olsa da hep hakkı tutacağız sözünü hatırlatan Elitaş "Fatih Sultan Han 1453'te İstanbul'a girdiğinde hiç kimsenin dinine, örfüne, adetine, geleneğine ve yaşayış tarzına karışmamıştır. Biz Fatih Sultan Mehmet Han'ın torunları olarak hiç kimsenin dini inancına karışmadığımız gibi Müslümanları ibadet özgürlerinin önüne geçemez. Bunu da böyle bilsinler bugün buradayız yarın ODTÜ'de oluruz bundan kimsenin hiçbir şüphesi olmasın" şekline konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER