banner317
banner19

Bakandan flaş açıklama

Bakandan flaş açıklama

Bakandan flaş açıklama
banner20
banner243

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılına ilişkin soruları yanıtladı.

Eğitim yılının iyi başladığını, herkesin mutlu, huzurlu olduğunu belirten Bakan Yılmaz, "Ama geçmiş dönemlerden çok daha iyi bir mesafe almış durumdayız. Gerek Yüksekova, Hakkari'de gerek Edirne ve bütün ilçelerinde aynı hassasiyetle eğitim-öğretim yılı başladı. Geçmiş yıllarda böyle bir durum da yoktu. İnşallah çok daha iyi olacak." diye konuştu.

 

"30 BİN ÖĞRETMENİN STAJ DÖNEMİ BİTTİ"

Gerçekte bir öğretmen açıklarının olmadığını, bunu çok net söyleyebileceğini kaydeden Yılmaz, 40 binin üzerinde norm kadro fazlası öğretmen bulunduğuna işaret ederek, geçen şubatta aldıkları 30 bin öğretmenin staj döneminin bittiğini, adaptasyonlarının sağlandığını vurguladı.

 

"20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİ BU AY İÇİNDE BAŞLATACAĞIZ"

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Türkiye'de öğretmen açığının olmamasının nedenlerine ilişkin şu bilgileri verdi:

"Ayırdığımız öğretmen sayısı 28 bin. Bu dönemde 30 bin öğretmen katıldı. Norm fazlası 40 bini de saymıyorum. Bir de 20 bin yeni sözleşmeli öğretmeni bu ay içinde başlatacağız. Dolayısıyla bir öğretmen açığımız yok. Yeter ki öğretmenlerimizle iyi bir planlama yaparak, bir çalışma gerçekleştirelim. Bunu da il müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz beraber yapacak, iyi bir noktaya gideceğiz."

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14