banner346
banner19

Başkan Zolan "Onur ve gururunu yaşıyoruz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında tarihi ziyareti aynı heyecan ve ruhla yaşadıklarını ifade ederek, "89 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi teşriflerinin onur ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Başkan Zolan "Onur ve gururunu yaşıyoruz"
banner20
banner243

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin 89. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Milli Mücadele’nin kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 4 Şubat 1931 tarihinde Denizlimizi ziyaret etmiştir. Bu tarihi ziyareti Denizlimiz o gün nasıl düğün gibi karşıladıysa bugün de aynı duygu ve hislerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimizi teşriflerinin onur ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Milli mücadele tarihinde Denizli’nin çok büyük bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde Denizlimiz, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde en önemli kentlerinden biri olarak tarihte yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını kazandığı milli mücadelede sırasında şehrimiz birlik ve beraberlik içerisinde vatana bağlılığını bir kez daha göstermiş ve Ata'sının yanında yer almıştır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Türk’e ev, bark olan her yer; sağlığın, temizliğin, modern kültürün örneği olacaktır" sözünü hatırlatan Başkan Osman Zolan, şunları belirtti: "Büyük Önder Atatürk’ün açtığı bu yolda Cumhuriyetimizi dünya durdukça baki kılmak adına gayret etmeye devam edeceğiz. Türk milletinin bağımsızlığına kavuşması için önderlik eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum."

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 09:50

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER