banner304
banner19

Bıçaklar Bayrama Bileniyor

Bıçaklar Bayrama Bileniyor

Bıçaklar Bayrama Bileniyor
banner20
banner243

Kurban Bayramı’nın olmazsa olmazlarından bıçak bileyicileri hareketlenmeye başladı.

Kurban Bayramının önemli ihtiyaçlarından olan bıçaklar için hazırlıklar hız kesmen devam ediyor. Her Kurban Bayramı öncesinde alışa gelmiş manzaralardan bir tanesi de Bıçak Bileyicileri olmuştur.  Kurban Bayramına sayılı günler kala

Denizli’de Demirciler Caddesi’nde 40 yıldır bu mesleği yaptığını belirten Servet Onay(56) Bayram için bıçak seçiminin önemini vurgulayan servet usta bıçak seçiminde bıçağın kalitesi ve satın alınan yerin önemli olduğunu söyledi. Çin malı bıçakların gösterişli ama bir o kadar da kalitesiz olduğunu ve vatandaşların gösterişine aldanarak kullandıklarını anlatan usta bu yüzden sıkıntıların yaşandığını dile getirdi.

VATANDAŞLAR SON GÜNE BIRAKMAMALI

Kurbanda kullanılacak Bıçakların bileylenmesi ve bakımlarının son güne bırakılmaması gerektiğini dile getiren Servet Usta son güne bırakılan bıçakların acele edilmesinden dolayı iyi bir bakım yapılamayabilir olduğunu söyleyen servet usta zamanında getirilen bıçakların daha düzgün ve iyi olabileceğinin önemini vurguladı.

BIÇAKLARIN BAKIMLARI İSE EL YAKMAYACAK CİNSTEN

Bıçakları bilemenin oldukça ucuz olduğunu dile getiren Servet Onay Bıçak ve satır bakımlarını birbirinden ayırmıyoruz. Parça başına 2 TL’ye vatandaşlarımızın kurban keserken kullanacakları bıçak satır gibi tüm kesici aletleri biliyoruz açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14