banner19

“Biraz daha gezersen öleceksin”

Denizli’de kalabalık şekilde oturan vatandaşlar Korona virüsü dolayısıyla uyarıları dikkate almayınca vatandaşlar çareyi duvara yazı yazmakta buldu.

“Biraz daha gezersen öleceksin”
banner20
banner243

Denizli Bayram Yeri Meydanında korona virüsüne ilişkin alınan tedbirleri ve uyarıları yaşlılar pek dikkate almadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise çareyi bankları sökmekte buldu. Evlerinde sıkılan vatandaşlar her gün buraya gelerek vakit geçiriyor. Virüse ilişkin alınan tedbirler doğrultusunda evlerde kalınması yönünde ki uyarılara aldırış etmeyen yaşlı vatandaşlar normal günlerde olduğu gibi meydanda ki banklarda oturmaya devam etti. Korona virüsünün yaşlı insanlarda ölüm ile sonuçlanması ve kalabalık alanda birçok yaşlının oturması, virüsün yayılmasını arttırabilir olması üzerine belediye ekipleri yeni bir tedbir aldı. Meydandaki banklarda oturan vatandaşlara uyarılarda bulunulmasına rağmen bir türlü ikna edemeyen ekipler yaklaşık 20 bankı sökerek çare buldu. 


BANKI SÖKMEKTE ÇARE OLMADI
Şimdiye kadar Türkiye’de 4 yaşlı vatandaşın hayatını kaybettiği virüsün hızlı yayılmasına rağmen bazı vatandaşların uyarılara kulak asmaması dikkat çekmeye devam ediyor. Belediye tarafından birçok bank sökülmesine rağmen sabit olan banklara oturmaya devam etmesi bazı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. 


SON ÇARE YAZI YAZMAKTA BULDULAR
Bayramyeri Meydanı'ndaki bazı esnaf ve vatandaşlar ise "Allah Rızası İçin Boş Boş Gemeyin", "Biraz Daha Gezersen Öleceksin" ve "Bayramyeri Yaşlıları Eve Gidin" yazılarını duvarlara asarak korona virüsünün ne kadar ciddi ve vahim olduğunu dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 12:39

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14