banner346
banner19

Bu kamp çocuklar için

Denizli haber/pamukkalehaber.com/Bu kamp çocuklar için

Bu kamp çocuklar için
banner20
banner243

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından İlkokul çağındaki çocuklara yönelik “Lider Çocuk Tarım Kampı” günleri başladı. Fitnat-Ahmet Engin İlkokulu’ndan 20 öğrencinin katıldığı Tarım Kampı’nda öğrenciler,bitkiler hakkında bilgi alacak, topraktan örnek alıp analiz edecek, çiftlikten sofraya gıdanın yolculuğunu öğrenecek

Bakanlığımız koordinatörlüğünde  “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında ilköğretim  4.sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek, çocuklarımıza doğa, çevre, küresel ısınma, tarım, gıda, kaynakların ekonomik kullanımı, atık yönetimi, iklim değişikliği konularında farkındalık kazandırmak ve doğadan kopuk yetişen çocukları sıkıştıkları dört duvar arasında binalardan çıkarmak, doğa ile buluşmaları amaçlanmaktadır.

ÖĞRENMEYE YÖNELİK

 Kamp esnasında çocuklara temel eğitim yanında uygulama ve demonstrasyon destekli aktif öğrenmeye yönelik eğitim verilecektir. Çocuklar bitkiler hakkında bilgi alacak,  topraktan örnek alıp analiz edecek, çiftlikten sofraya gıdanın yolculuğunu öğrenecek ve atık yönetimi, küresel ısınma, kaynak kullanımı-bilinçli tüketim hakkında bilgilendirileceklerdir.       

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık tarafından 2014 yılında ilki gerçekleştirilen çocuk kampı, 16–20 Haziran 2014 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenmiş olan Raşit Özkardeş İlkokulu öğrencilerine yönelik 22 öğrencinin katılımıyla 5 günlük kamp programı hazırlanarak uygulanmıştır. Bu yıl Lider Çocuk Tarım Kampı, 08-12 Haziran 2015 tarihleri arasında ,İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenmiş olan Pamukkale İlçesi İstiklal Fitnat-Ahmet ENGİN İlkokulu 4.sınıf öğrencilerinden oluşan 20 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14