banner19

BU MADDELERİN 18 YAŞ ALTI SATIŞI YASAK

Denizli Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele Yerel Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında çocukları ve gençleri uyuşturucu maddelerden uzak tutmak için bir

BU MADDELERİN 18 YAŞ ALTI SATIŞI YASAK
banner20
banner178

Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında bu yıl üçüncüsü yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Pamukkale Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Bostancı, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Mahmut Tekin, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın, Tarım İl Müdürü Sezgin Kutlu, Denizli Emniyet Müdürlüğü'nden Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürü Çetin Bozkuş ve diğer müdürlüklerden temsilciler katıldı.

Toplantıda; madde bağımlılığı tedavisi için Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Rehabilitasyon Merkezi açılması için çalışma yapması, kentteki kullanılmayan eski binaların belediyeler tarafından yıkılması yönünde karar alındı. Uyuşturucu maddeyle mücadele için eğitim seminerlerinin arttırılması ve meslek edindirme kurslarına gençleri yönlendirmek için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda dikkati çeken ise il sınırları içinde 18 yaşından küçüklere sentetik, kimyasal çözücü ve yapıştırıcı niteliği taşıyan bali, uhu, tiner, vernik gibi yapıştırıcı maddeler ile boya sökücü olarak kullanılan uçucu, uyuşturucu kimyevi maddeler, çakmak ve çakmak gazı satışı yapılmaması kararı oldu. Ayrıca bakkal, büfe ve marketler çakmak gazı satışı ve dolumu yapılmaması kararlaştırıldı. Kuralları ihlal eden iş yerlerine idari para cezası kesileceği açıklandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 17:25
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner11