banner304
banner19

Büyükşehir'den Muhteşem Final

Büyükşehir’den Muhteşem Final

Büyükşehir'den Muhteşem Final
banner20
banner243

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardan beri sürdürdüğü yaz spor okullarında 2016 sezonu, düzenlenen törenle sona erdi. Hangi branşta olursa olsun çocuklara ve gençlere spor yapma tavsiyesinde bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bizler sağlıklı bir nesil, vatanına bayrağına sahip çıkan gençler arzu ediyoruz” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2011 yılından bu yana sürdürdüğü yaz spor okullarında 2016 sezonu sona erdi. 20 Haziran 2016’da başlayan yaz spor okulları için kapanış töreni Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonu’nda düzenlendi. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Rüşan Uzunoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık, eğitmenler, kursiyerler ve aileleri katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, törende yaptığı konuşmada kursiyerlere seslenerek, “Gelecekte ülkeme hizmet edecek, ülkemi daha ileriye götürecek olan sizlersiniz. Sizlere olan güvenim tamdır” dedi.

 

“GENÇLİĞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gençliğe çok önem verdiklerini kaydeden Başkan Zolan, “Gençliği olmayanın geleceği olmaz. Ama sadece gençlik yeterli değildir. Gençliğimiz donanımlı ve özgüvenli olmalı, spor yapmalı. Aynı zamanda ilimle, irfanla uğraşmalı; derslerinde başarılı olmalı. İşte o zaman gelecek çok daha iyi olacak” diye konuştu. Başkan Zolan, sporun hayatın kendisi olduğunu belirterek, “Sporda ekip ruhu, arkadaşlık, dayanışma, yardımlaşma, galibiyet, mağlubiyet vardır. Hayatta da başarı ve başarısızlık vardır. Mağlubiyetten sonra ayağa kalkmayı öğrenmek gerekiyor. Onu da spor yaparak öğreneceğiz. Spor disiplindir, kuralların olduğu yerdir. Bu noktada hayatın aynısıdır” ifadelerini kullandı.

 

VATANINA BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAN GENÇLER

Başkan Zolan sözlerine şöyle son verdi: “Ben sizleri tebrik ediyorum. İnşallah gelecekte daha da başarılı ve bizlerden daha iyi olacaksınız. Hangi branşta olursanız olun spor yapmaya devam edin. Bizler sağlıklı bir nesil, vatanına bayrağına sahip çıkan gençler arzu ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum.” Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor kurslarına katılan basketbol ve voleybolcular kısa bir gösteri sundu.

 

5 YILDA 80 BİN KİŞİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardan beri sürdürdüğü yaz spor okullarından bu yıl yaklaşık 12.000 kişi faydalanırken, yaz ve kış olmak üzere iki dönem halinde yapılan kurslara son 5 yılda 80 bin kişi kayıt oldu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14