banner19

'ÇİFT DİPLOMA ANLAŞMASI'

Pamukkale Üniversitesi ile İtalya Parma Üniversitesi arasında “Çift Diploma Anlaşması” yapıldı. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren lisans ve yüksek lisans alanlarında öğrenciler

'ÇİFT DİPLOMA ANLAŞMASI'
banner20
banner243

 

Pamukkale ÜniversitesiRektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aygören, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Toprak, İİBFUluslararası İlişkiler Fakülte Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Barutçu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr.Turhan Kaçar, Denizli Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Nevin Kuzu ve İtalya Parma Üniversitesi’ndenProf.Dr.Guglielmo Wolleb, Prof. Dr. Andrea Cilloni, Prof. Dr. Lorella Franzonive Prof. Dr.Francesca Zanella  katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Amerika’dan sonra İtalya ile çift diploma anlaşması yaptıklarını belirterek, “Üniversitemiz uluslararasılaşma sürecini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Amerika WeberState Üniversitesi’nin ardından bugünde İtalya Parma Üniversitesi ile çift diploma anlaşması yapıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren başvurularıkabul etmeye başlayacağız ve öğrencilerimiz çift diploma şansını yakalamış olacak” dedi.

Konuşmanın ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile İtalya Parma Üniversitesi Öğretim ÜyeleriProf.Dr.Guglielmo Wolleb, Prof. Dr. Andrea Cilloni, Prof. Dr. Lorella Franzoni ve Prof. Dr.Francesca Zanella protokolü imzaladı. Rektör Bağcı, imza sonrası konuk öğretim üyelerine şilt ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Anlaşmaya göre İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden İktisat, İşletme, İngilizce İşletme ve Uluslararası ve Finansman Bölümlerinin lisans öğrencileri ile Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Üretim-Yönetim-Pazarlama, Muhasebe-Finansman ve Pazarlama programlarındanyüksek lisans öğrencilerive Denizli Sağlık YüksekokuluHemşirelik Bölümü’nden 20 öğrenci çift diploma alma şansına sahip olacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14