banner346
banner19

Çocuk İstismarına "Dur!" Demek İçin Yürüyorlar

Çocuk istismarına dur demek için gönüllüler Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği(UCİM) bünyesinde birleşmeye devam ediyor.

Çocuk İstismarına "Dur!" Demek İçin Yürüyorlar

Derneğin Denizli Şube başkanı Emel Utku, 'Çocuklar konuşacak UCİM yanlarında olacak' sloganından yola çıkarak amaçlarının topluma çocuk istismarı konusunda farkındalık aşılamak, çocukların ve ailelerin seslerini duyurabilmek, davalara müdahil olup suçluların en ağır cezaları almalarını sağlamak olduğunu söyledi.


Türkiye genelinde 40 il ve 20 bini aşkın üyesi bulunan UCİM Denizli'de faaliyetlerini sürdürüyor. UCİM Denizli Şubesi, çeşitli okullarda gerçekleştirdikleri eğitim ve seminerlerle çocuk istismarı konusunda hem aileleri hem de çocukları bilinçlendiriyor. 'Çocuklar Konuşacak UCİM Yanlarında Olacak' sloganıyla tüm Türkiye'de istismar olaylarına karşı mücadele ettiklerini belirten UCİM Denizli Şubesi Başkanı Emel Utku, amaçlarının toplum genelinde farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Utku, "Toplumun her kesiminden bireylere çocuk istismarı konusunda farkındalık aşılamak için büyük bir çaba içerisindeyiz.  Amacımız artık çocukların ve ailelerin seslerini duyurabilmek. Suçluların en ağır cezaları almalarını sağlamak." dedi.


"İSTİSMAR MAĞDURU ÇOCUK VE AİLELER YALNIZ DEĞİLDİR"


Dernek olarak istismar ihbarının incelenme sürecinden açılan davanın sonuçlanmasına kadar ailelerin ve çocukların yanında olduklarını vurgulayan Utku, en kısa sürede mağdurların sosyal hayatlarına dönmelerine yardımcı olduklarını vurguladı. Utku, "UCİM olarak dava sürecinde ve sonrasında çocuklara rehabilitasyon desteği sağlıyoruz. Gönüllü psikologlarımız ve pedagoglarımız süreci yakından takip ediyor ve mağdur çocuklarımıza rehabilitasyon desteği sağlayarak yaralarını bir nebze de olsa sarmak için çalışıyorlar. Çocuklarımız ve ailelerinin en kısa sürede sosyal hayatlarına tekrar dönebilmeleri adına ellerinden gelen desteği sağlıyoruz." ifadelerini kullandı. İstismar mağduru çocuk ve ailelerin www.ucim.org sitesinde bulunan ihbar kısmından başvuru yapabildiklerini belirten Güngör, vatandaşların maddi ve manevi desteklerini beklediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 15:55

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER