banner346
banner19

CUMA NAMAZI TATİLİ GELİYOR

Pamukkalehaber / Denizli Haber / Cuma tatili geliyor

CUMA NAMAZI TATİLİ GELİYOR
banner20
banner243

Davutoğlu, Cuma namazı saatinde izin için taslak hazırladıklarını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cuma namazı saatinde çalışanlara izin için taslak hazırladıklarını söyledi.

Grup toplantısında konuşan Ahmet Davutoğlu, "Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesi için Başbakanlık genelgesi taslağı hazırladık. Bu hepimizin karşı karşıya kaldığı bir güçlüktü. Bundan sonra herkes huzur içinde cuma namazına gidecek. Gitmek isteyen gidecek istemeyen gitmeyecek. Mesaiden bir kayıp yaşanmayacak. Allah hayırlı mübarek etsin." dedi.

Davutoğlu, grup toplantısında konuşurken, toplantının konuklarından Çorum İmam Hatip Öğrencileri arasında bulunan bir kız öğrenci bayıldı. Davutoğlu, toplantı sonunda öğrencinin yanına giderek durumuyla ilgilendi.

DEMİRTAŞ DA DESTEK VERDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cuma namazıyla ilgili mesai saatlerinde düzenleme yapacakları açıklamasına HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş destek geldi. Demirtaş, konuya ilişkin "Cuma günü insanların ibadetini rahat yapabilmesi için zaman ayırması makul, mantıklıdır. Mantıksız olan aynı anlayışın cemevine düşmanca yaklaşmasıdır. Cuma'ya gitmek isteyenler ibadetini yerine getirsinler, buna itirazımız yok, destekleriz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER