banner346
banner19

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağduyu çağrısı

Denizli haber/pamukkalehaber.com/Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağduyu çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağduyu çağrısı
banner20
banner243

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 milletvekili seçimleriyle ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 2015 Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıklamaları, Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer aldı.

 

Seçim sonuçlarının Türkiye ve millet için hayırlı olmasını temenni eden Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir. Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

 

Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir. Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kuruluna, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14