banner19

DALBUDAK'TAN VİYANA ÇIKARMASI!

Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele günü kapsamında Avusturya’nın Başkenti Viyana’da düzenlenen “Kadına Karşı Şiddete Hayır” konulu

DALBUDAK'TAN VİYANA ÇIKARMASI!
banner20
banner178

 

UETD Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin düzenlediği panele Ak Parti Genel Merkezi tarafından konuşmacı olarak görevlendirilen Dalbudak panelde yaklaşık bir saat süren bir konuşma yaptı. Özellikle Türkiye’de Kadına Karşı Şiddetle Mücadele kapsamında hükümetimizin yaptığı yasal değişiklikler ve bu yasal değişiklikler sonucunda Türkiye’de kadına karşı şiddetle ilgili gelinen son noktayı değerlendirdi. Akabinde Avusturya’da son dönemde gündemde olan ve 2015 yılının başında yürürlüğe girmesi beklenen İslam yasasındaki değişiklikler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Nurcan Dalbudak bu yasa değişikliğinin Müslümanlara birtakım kısıtlamalar getirdiği üzerinde durdu.

 

Avusturya’da 500 bin Müslümanın yaşadığını ve bunun yaklaşık 300 bin kişisinin Türk olduğuna dikkat çeken Dalbudak İslam yasası ile ilgili değişikliklerin Avusturya’da yaşayan Türk asıllı vatandaşlarımızın üzerinde yaratacağı etkilerden bahsettti. Ayrıca son dönemlerde İŞİD faaliyetleri sonrasında Avrupa ülkelerinde bir islamofobi yaratılmak istendiği Türk Vatandaşlarının bazı ırkçı saldırılara maruz kaldığını Avusturyalı gençler tarafından başörtülü Türk kadınlarına geçtiğimiz Ağustos ve Ekim aylarında başörtüsü taktıkları için yapılan tacizleri kınadığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:03
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14