banner346
banner19

Denizli engelleri Üsküp'te aştı

denizli haber, pamukkalehaber.com, Denizli engelleri Üsküp'te aştı

Denizli engelleri Üsküp'te aştı
banner20
banner243

Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Türkçe eğitim veren bir ilkokula özel eğitim sınıfı yaptırdı.

Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi’nin  ‘’ Denizli Üsküp’te Engelleri Aşıyor ‘’ projesi Dedeman Otel’de düzenlenen gecede tanıtıldı. Programa Ak Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Yüksel Kahveci, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri engelli katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Kahveci ‘’ Osmanlı döneminde hizmet vermiş 18 okuldan biri olan Üsküp’te bulunup Türkçe eğitim veren ilkokuluna özel eğitim sınıfı yaptırdık. Bu projede bizlere yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum’’ diye konuştu.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Derneği’mizin Denizli Şubesi Denizli’ye yakışır başarılı ve büyük işler başarmakta. Sınırları aşan yardım ve projelerine bir yenisini daha ekleyen Denizli Şubemizi, yöneticilerini tebrik ve takdir ediyorum’’ dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ise, “Lokman Ayva üniversitede beraber okuduğumuz değerli bir abimiz. ÜniversitedeBeyazay Derneği’nin kuruluş sürecini beraber yaşadığımız değerli abimizdir. Kendisiyle hatıralarımız var. Beyazay Derneği Türkiye’de birçok ilklere imza atmış dernektir. Bugün çok mutluyuz. Böylesine güzel bir derneğin Denizli Şubesi var. Bizde Üsküp’te sınıf yapımı için elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin de projenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, çalışmaya destek verdiklerini söyledi.

Program görme engelli müzisyen Bilal Göregen’inmini konseriyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER