banner346
banner19

Denizli Havacılık Eğitimi Merkezi Oluyor

Denizli’de ilk kez Güneş Kariyer Kursu bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı hostes ve host personelleri yetiştirilmeye başlandı.

Denizli Havacılık Eğitimi Merkezi Oluyor
banner20
banner243

İlk gurupta 15 kursiyer ile başlayan hostes ve host eğitiminde haftada 5 gün toplam 120 saat uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecek. Kurs sonunda milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılacak sınavda başarılı olanlara bakanlık onaylı uçucu kabin memurluğu hostes ve host sertifikası verilecek. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerler ülke çapındaki ve yurt dışı merkezli onlarca hava yolu şirketinde görev yapabilecek.

Güneş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Varol, “Havacılık sektörü hızla gelişen ve büyüyen bir sektör. Bu sektörde yetişmiş eleman ihtiyacı da çok fazla. Sektöre eğitimli tam donanımlı elemanlar sağlamak için Denizli’de ilk kez bakanlık onaylı hostes ve host eğitimleri vermeye başladık. İlk gurubumuza yapılan yoğun başvurulardan 15 kursiyer ile ilk eğitimimizi vermeye başladık. Eğitim veren hocalarımız sektörden gelen profesyonellerden oluşuyor. Haftanın 5 günü devam edecek eğitimlerimiz toplam 120 saat sürecek. Eğitimimize katılan kursiyerlerimize uygulama eğitimleri kapsamında yüzme, suda hayat kurtarma, yangın söndürme, ikram, uçuş seyahat uygulaması eğitimi ve İstanbul’a gidiş dönüş seyahati yaptırılacak. Eğitimleri başarıyla bitirip, Çardak Havaalanı eğitimlerini de tamamlayan kursiyerlerimiz milli eğitim müdürlüğü tarafından sınava alınacak. Sınavı da kazanan kursiyerlerimize bakanlık onaylı uçucu kabin memurluğu hostes ve host sertifikası verilecek. Bu sertifika ya sahip olan kursiyerler ülke çapındaki ve yurt dışı merkezli onlarca hava yolu şirketinde görev yapabilecekler. Bu kurstan sonra ise havacılık (hostes) İngilizcesi eğitimleri başlayacak olup bir ay da bu eğitim sürecek. İstihdama büyük destek sağlayacak eğitimlere, geleceğin mesleği havacılık sektöründe çalışmak isteyenleri kurslarımıza bekliyoruz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER