banner346
banner19

Denizli İş Dünyasından Gözaltılara Büyük Tepki

Denizli İş Dünyasından Gözaltılara Büyük Tepki

Denizli İş Dünyasından Gözaltılara Büyük Tepki
banner20
banner243

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer’in gözaltına alınması ve bazı iş adamlarında gözaltına alınmasıyla ilgili iş dünyasından açıklama geldi. Açıklamada yasaya güvendiklerini söyledi.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer’in gözaltına alınması ve bazı iş adamlarında gözaltına alındığı yönündeki iddialarla ilgili ilk değerlendirme iş dünyasından geldi.

İşadamları, hukukun üstünlüğüne inandıklarını belirterek, hukuk çerçevesinde konunun kısa süre içerisinde aydınlatılmasını istedi.

 

DENİZLİ SANAYİ ODASI BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’den tepki geldi. Keçeci, Gözaltına alınanların arkadaşları olduğunu yasal olmayan suç işleyenlerle gözaltına alındığını söyledi. Keçeci, "İş dünyası olarak gözaltına alınanlar bizim arkadaşımız. Bu konuda tabii ki yasal olmayan bir olayı suçu işledikleri zanlıyla gözaltına alınmış durumdalar. Arkadaşlarımızın itam edildikleri konuları bilmiyoruz ancak adil yasayla yargılanacaklarını inanıyorum. Elbet gerçek ortaya çıkacaktır. Biz iş dünyası olarak böyle durumda karşılaştığımız için üzgünüz keşke bu olaylar olmasaydı" dedi.

 

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

Yaşanan duruma üzüldüklerini belirten Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, “Tabii ki yaşanan duruma üzülüyoruz. Biran önce bu işlerin sonuçlandırılarak gündemden kalkmasının gerektiğini düşünüyoruz. Şehrimizde önemli bir sivil toplum örgütünün başında olan bir arkadaşımız şuan gözaltında. Bizler adalete ve yargıya güvenen insanlarız ve biran önce bunun sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi.

 

DENİZLİ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ BAŞKANI SÜLEYMAN KOCASERT

Hem ülke hem de iş dünyası olarak yaşananları anlamanın zor olduğunu belirten Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, “Hem ülke olarak hem de iş dünyası olarak yaşadıklarımızı anlamak ve kabullenmek çok zor. Büyük bir şaşkın içerisindeyiz. Ticaret Odası Başkanımızın gözaltına alınmasını derin üzüntü ile karşıladık.  Ancak olay yargıya intikal edip hukuki bir boyut kazandığı için yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bu ve benzeri operasyonlar yapılırken 17 Aralık öncesi ve sonrasını ayrı değerlendirilmesini dahil edil ve vicdani olacağını düşünüyorum. Hukuka inancımız ve saygımız sonsuz, gelişmeleri yakından takip ediyoruz” dedi.

 

DENİZLİ TEKSTİL VE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA KOLTUKSUZ

Hukukun üstünlüğüne inandıklarını belirten Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı Mustafa Koltuksuz, “ Olay çok yeni. Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ile olay günü gündüz saatlerinde görüşmüştük. Gözaltılar iki haftadır devam ediyor. Herkes gibi bizlerde hukukun üstünlüğüne inanan insanlarız ve bu süreci bekleyeceğiz” dedi.

 

DENİZLİ GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ MELEK SÖZKESEN

Suçu ispatlana kadar kimsenin suçlu olmadığını ifade eden Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD)Melek Sözkesen, “Herkes suçun ispatlana kadar suçsuzdur, bunu ilk başta belirtmek isterim. Yargı görevinin başında ve görevini yapıyor. Gözaltılar konusunda hiçbir şey söyleyemiyoruz. Eğer bir sıkıntı veya sorun varsa bu kamuoyu ile paylaşılacaktır. Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer’in de acil bir şekilde yargılanarak gün yüzüne çıkacağına inanıyoruz. Bizler yargıya güvenen insanlarız” dedi.

 

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) İSMAİL BİLTEKİN

Darbe girişiminin ardından yaşanan travma yaralarının sarılmaya çalışıldığını belirten Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İsmail Biltekin, “Çok ciddi travma yaşandı ve yaraları sarılmaya çalışıyor. Darbe girişimi önlendi. İkinci aşamada normalleşme süreci başladı. Devlet ve emniyet tarafında bir takım bağlantıları inceleniyor. Şuanda sorgulamalar yapılıyor. Türkiye hukuk devleti olduğunu herkes bilmeli. Normalleşme süreci kısa zamanda ikinci aşamada ile ülke normale dönecek. Bizler gündüz üretmeye, gece nöbete devam edeceğiz. Bizlerde takip ediyoruz ve hukukun üstünlüğüne inanıyoruz” dedi.

 

DENİZLİ TEKSTİL VE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ESKİ BAŞKANI VE İŞADAMI İSA DAL

Denizli Tekstil Ve Giyim Sanayicileri Derneği eski Başkanı ve işadamı İsa Dal, hukuki sürecin devam ettiğine işaret ederek, “Hukuki sürecin sonucunu bekleyeceğiz. Hukuk sürecini bilemiyoruz ve bir şey ifade edemiyoruz. Hukukun kararına her zaman saygılıyız ve hukukun üstünlüğüne inanıyoruz” dedi.

 

SARAYKÖY TİCARET ODASI BAŞKANI ORHAN DİKİCİ

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer’in temiz bir arkadaş olduğunu belirten Sarayköy Ticaret Odası Başkanı Orhan Dikici, “Necdet Özer başkanımız temiz bir başkanımız ama netice olarak bizlerde bir şey bilmiyoruz. Yanlış bir şey olduğunu sanmıyorum. Bizlerde hukuki süreci bekleyeceğiz ve yargının kararına saygı göstereceğiz” dedi.

 

BABADAĞ TİCARET ODASI BAŞKANI ASIM AKTEPE

Olayı duyduklarında büyük şok yaşadıklarını belirten Babadağ Ticaret Odası Başkanı Asım Aktepe, “Çok üzüldük ve şok olduk. Olayın detaylarını ve içeriğini bilemiyoruz. Çok üzüntülü olduğumuz belirtmek isterim. Yargı sürecini bekleyecek ve hukukun üstünlüğüne inanan insanlar olarak verilen karara saygı göstereceğiz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14