banner346
banner19

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ KONUKLARINI BEKLİYOR

PAMUKKALEHABER / DENİZLİ HABER / DENİZLİ KAYAK MERKEZİ KONUKLARINI BEKLİYOR

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ KONUKLARINI BEKLİYOR
banner20
banner243

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Tavas'ın Nikfer Mahallesi'nde hayata geçirdiği 2.420 metre rakımlı Denizli Kayak Merkezi'nde kar yağışı başladı. Yaklaşık 20 santimetreye ulaşan kar yağışı sevinçle karşılanırken, Denizli Kayak Merkezi'nin hafta sonu günübirlik tesisler, telesiyej ve teleski ile birlikte açık olacağı, güzel bir hafta sonu tatili için konuklarını beklediği ifade edildi.

Alternatif turizm kaynaklarından kentin daha fazla pay alabilmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu dev yatırımlardan biri olan Denizli Kayak Merkezi'nde öğle saatlerinden itibaren kar yağışı başladı. Tavas İlçesi'nin Nikfer Mahallesi'ndeki 2.420 metre rakımlı Bozdağ'da hizmete giren Denizli Kayak Merkezi'ne mart ayında kar yağması sevinçle karşılanırken, beyaz örtünün akşam saatlerine kadar yaklaşık 20 santimetreye ulaştığı, yağışın cumartesi gününe kadar da devam etmesinin beklendiği ifade edildi. Kar yağışı nedeniyle tüm tedbirleri alan ve güzergahı açık hale getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Kayak Merkezi'nin hafta sonu günübirlik tesisler, telesiyej ve teleski ile birlikte açık tutulacağını açıklayarak, güzel bir hafta sonu tatili için konuklarını beklediğini kaydetti. Kayak yapmak, kızağa binmek ve kar coşkusu yaşamak isteyenlerin gönüllerince bir hafta sonu tatili geçireceği belirtilirken, tesise gelmek isteyenlerin araçlarında kar lastiği ve zincir olması gerektiği uyarsısı yapıldı.

Denizli'nin ikinci beyaz cenneti Denizli Kayak Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Denizli Kayak Merkezi, kayak pistleri ve mekanik tesisleriyle ziyaretçilerine hizmet veriyor. En uzunu 1.700 metre, ikincisi 1.500 metre, üçüncüsü ise 700 metrelik tesisler amatör ve profesyonel kayakçılara hizmet verirken, Denizli Kayak Merkezi'nde 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor. Alt yapısı ve günü birlik tesisi ile ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede bulunan Denizli Kayak Merkezi, topoğrafik yapısı ve karın özelliği ile kayak yapmak için büyük avantaj sağlıyor. Denizli'nin ikinci beyaz cenneti olarak görülen Denizli Kayak Merkezi'nin kayak yapmak için dünya standartlarında olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER