banner304
banner19

DENİZLİ OSB'DE SICAK DAKİKALAR!

Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü personeline yönelik düzenlenen tatbikat gerçeğini aratmadı.

DENİZLİ OSB'DE SICAK DAKİKALAR!
banner20
banner243

 

 

Tatbikatta AFAD tarafından ilk olarak afet çeşitleri ve müdahaleleri ile acil durum ekiplerinin oluşumu ve görevleri konularında bilgiler verildi. Eğitimin ardından temsili olarak canlandırılan yangın ve yaralıları kurtarma tatbikatı yapıldı.

 

Doğal afet ya da kazalarda koordinasyon halinde yürütülen arama – kurtarma ve tahliye çalışmalarının etkinliğini arttırmak amacıyla Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)’nün ortaklaşa düzenlediği Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi.

 

Tatbikat senaryosu sirenlerin çalmasıyla başladı. Deprem sonrası enkaz altında kalanlara AFAD ve Denizli OSB İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından müdahale edildi. Deprem anında yaralanan bir kişiyi canlandıran çalışma arkadaşımız 2. kattan halat sistemi ile aşağıya indirildi. Yaralılar ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

 

Ardından DOSB İtfaiye ekipleri tarafından yangın tatbikatı yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14