banner346
banner19

DENİZLİ'DE BİR HAFTALIK TRAFİK KONTROLÜ

denizli haber / pamukkale haber / DENİZLİ'DE BİR HAFTALIK TRAFİK KONTROLÜ

DENİZLİ'DE BİR HAFTALIK TRAFİK KONTROLÜ
banner20
banner243

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 08-14 Şubat 2016 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, (13.985) araç kontrol edildi.      

Denizli Emniyet Müdürlüğü yapılan açıklamaya göre;

“Bu kontroller sonucunda;

Hız ihlalinden,

Kırmızı ışık ihlalinden,

Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,

Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,

Emniyet kemeri ve kask takmamak,

Alkollü olarak araç kullanmak,

Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,

Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,

Muayenesiz araç kullanmak,

Durak harici ve fazla yolcu almaktan,

Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),

Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

Denizli’de, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 15-21 Şubat 2016 tarihleri arasında toplam (35) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

15-21 Şubat 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (20) Yaralamalı kaza ve (35) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (55) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.

En çok kaza bu yollarda meydana geldi

Denizli’de meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, Ankara Yolu üzeri ve Şehit Albay Karaoğlanoğlu (Hastane) Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, kavşaklarda doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler ile ilgili olarak, Müdürlüğümüzce 15-21 Şubat 2016 tarihleri arasında, (135) Okul Servis aracı yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenmiş olup, (4) okul servis aracına izin belgesiz araç kullanmaktan, rehber personel bulundurmamaktan ve fazla yolcu almaktan dolayı cezai işlem uygulanmıştır.

 Ayrıca, ülkemizde son günlerde meydana gelen terör ve asayiş olaylarından ilimizde de meydana gelmesini önlemek ve trafik kazalarında yaşanan can kayıplarını en aza indirmek amacıyla, denetim ekiplerimizce değişik cadde ve güzergahlarda, diğer kısım ekipleri ile koordineli olarak şüpheli araç ve şahıslar üzerinde denetim ve kontroller yapılmaktadır.

Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

 

15 – 21 Şubat 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (3) Yaralamalı kaza ve (6) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (9) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.       

 Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir” dendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER