banner346
banner19

Denizli'de bir ilk!

denizli haber, pamukkalehaber.com, Denizli’de bir ilk

Denizli'de bir ilk!
banner20
banner243

Denizli’de eğitim gören 650 öğrenci kayak sporu ile tanışıyor

Denizli Valiliği himayesinde ve Tavas Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ‘Maviden Beyaza Denizli Bozdağ’ Projesinin imzalanmasının ardından faaliyetlerine geçti. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından, Alternatif Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında finanse edilen projeyle birlikte; kayak yapmak isteyen ancak kısıtlı imkanlara sahip öğrenciler kayak sporu ile tanıştırılıyor.

Proje çerçevesinde Tavas Kaymakamlığı tarafından, ilçede bulunan kayak yapmayı isteyen ilk, orta ve lise düzeyi öğrencilerin başvuruları alınarak bu eğitimi alacak özellikle imkanı kısıtlı öğrenciler tespit edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Denizli Kayak Merkezi Sosyal Tesisleri bünyesinde bulunan, öğrencilerin dinlenme, giyinme ve vakit geçirme amacıyla kullanacağı Kayak Odası, proje süresince yapılan protokolün ardından Tavas Kaymakamlığına tahsis edildi. Öğrencilerin kayak yapabilmeleri adına ihtiyaç duyulan değişik ölçülerde 86 adet kayak takımı (bot, baton, pantolon, mont, gözlük, eldiven, kask, kayak) ihalesi yapılarak temin edildi. Öğrencilerin güvenli ve konforlu taşınabilmeleri adına tur firması ile hizmet alımı anlaşması yapıldı. Öğrenciler adreslerinden alınıp Denizli Kayak Merkezine ücretsiz taşınacak. Öğrencilerin sağlıklı beslenme ihtiyacını gidermek adına oluşturulan gıda komisyonunca belirlenen şartlara uygun olarak bir yemek firması ile anlaşma yapılmış ve eğitim alan öğrencilerimize ücretsiz öğle yemeği servisi sağlanacak.

Öğrenciler tarafından kayak sporunun sevilmesi, bilinç oluşturması ve temel beceri kazanılması amacıyla, alanında referans özelliği taşıyan eğitmenlerle sözleşme imzalanarak çocuklarımızın olası bir sorun yaşamaması adına da tedbirler alındı. Çocuklara yönelik olan bu hizmetlerin tamamı ücretsiz olacak. Proje ile birlikte öğrencilerin kayak eğitimleri başladı ve gruplar halinde devam edecek.

Tavas Kaymakamı Dr. Osman Varol, projenin kayak sporunu gençlere sevdirmek ve ileride de profesyonel kayakçı yetişmesi açısından önemli olduğunu söyleyerek, “Proje çerçevesinde hedefimiz 650 öğrenciye kayak eğitimi vermek. 650 öğrencimizi gruplara ayırarak her gruba 3’er gün eğitim dilimleri halinde evlerinden servis ile alarak, kayak merkezine götüreceğiz. Burada profesyonel eğitimciler tarafından kayak eğitimi verilecek. Çocukluklarını yaşarken, gerçek anlamda da kayak yapacaklar ve gelecekte uluslarası yarışmalarda ülkemizi kayak dalında temsil edecek sporcular da yetişecek. Projemizin başlangıcından gelinen bu aşamaya kadar desteklerini esirgemeyen, Valimiz Sayın Şükrü Kocatepe'ye, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan'a ve ilgili birimlere, Tavas Belediye Başkanı Sayın Turhan Veli Akyol'a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER