banner346
banner19

DENİZLİ'DE İÇLERİ ISITAN GÖRÜNTÜLER

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

DENİZLİ'DE İÇLERİ ISITAN GÖRÜNTÜLER
banner20
banner243

Denizli’de işyerinin önünde üşüyen köpekleri gören mağaza sahibi, sokak hayvanlarının önce karnını doyurdu ardından ise üzerini battaniyelerle örttü. Soğukta ısınan sokak köpekleri rahat bir uykuya dalarken çekilen görüntüler ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti.

Denizli’nin en işlek noktalarından olan Gazi Bulvarı’nda üşüyen köpeklere bir işletmeci sahip çıktı. Bulvarda bulunan bir giyim mağazasının sahibi Ahu Alkın, işyerinin önüne yatan köpekler üşümesin diye hazırladığı battaniyeleri hayvanların üzerine örttü. Hayvan sever işyeri sahibi Alkın’a konuk olan köpekler, önce karnını doyurdu. Ardından ise üzerlerine örtülen battaniyeyle, uykuya daldı. Bu durumu gören çevredeki vatandaşlar, işyerinin önünde üzerlerindeki battaniyeyle uyuyan köpeklerin fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaştı. Fotoğraf, sosyal medya kullanıcıları tarafından çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

ONLAR BENİM ÇOCUKLARIM

Soğuk havada üşüyen hayvanların karnını doyuran Alkın, “Ben buradaki sokak hayvanlarına 7 yıldır bakıyorum. Bu yıl sokakta beslediğimiz hayvanlar üşümesin diye polarlar yaptırdık. Çevredeki esnaflar da dükkanlarının önünü kullanmamıza izin veriyor. Sokak hayvanları için gönüllü çalışıyoruz. Üzerini öttüğümüz köpekler benim Gazi Bulvarı’ndaki çocuklarım” dedi.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN DESTEK İSTEDİ

Sokak hayvanlarının üşüdüğünü ve aç kaldığını bu konuda yeterli bilincinsağlanması gerektiğini belirten işletme sahibi Alkın, “Köpekler için haftada 15 kuru mama bitiriyorum. Bir mamanın fiyatı 100 lira. İnsanlar bu konuda sokak hayvanlarına destek olabilirler ama onlar için yeterli desteği göremiyoruz. Hayvanlarla alakalı konularda vatandaşların daha duyarlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: DENİZLİ AKTUEL

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER