banner346
banner19

Denizli'de kayak öğrenmek bedava

Denizli'de kayak öğrenmek bedava

Denizli'de kayak öğrenmek bedava

Büyükşehir Belediyesi ilk olarak ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler için Denizli Kayak Merkezi’nde ücretsiz kayak kursu açmaya hazırlanıyor.

PAMUKKALEHABER

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirdiği Denizli Kayak Merkezi’nde bu yıl ilk kez başlayacak proje ile Denizlili öğrenciler kayak sporu ile tanışacak. İlk olarak ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören öğrenciler için başlatılan uygulama ile kayak öğrenmek isteyen gençler Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezine kayıt yaptırarak sömestr tatilinden başlayarak tüm sezon boyunca ücretsiz devam edebilecek. Gençlerin kayak ve giysi takımları da Büyükşehir Belediyesince karşılanacak.

“MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMENİN TEMELLERİNİ ATACAĞIZ”
Denizlili gençleri ücretsiz kayak kurslarına davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de spor yapmayan kalmasın’ sloganıyla 7’den 70’e herkese spor yapma imkanı sunduk. Kurslarımıza on binlerce Denizlili büyük ilgi gösterdi. Şimdi ise ilk olarak gençlerimizi, ekranlardan imrenerek izlediğimiz kayak sporu ile tanıştıracağız. İsteyen tüm ortaokul ve lise öğrencileri, sömestr tatili ve sonrasında sezon boyunca kayak sporu ile ücretsiz buluşabilecek. Belki de bu kurslarla ülkemizi temsil edecek milli sporcular yetiştirmenin temellerini atacağız” dedi.

"GENÇLERİ BEKLİYORUZ"
Kayak antrenörü Abdullah Yılmaz ise, “Eski bir milli kayakçı, kayak öğretmeni ve antrenörüyüm. Ortaokul ve lisedeki bütün öğrenci arkadaşlarımız Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezine kayıt yaptırarak sömestr tatili ve sonrasındaki bütün sezon boyunca kayak sporu yapabilecekler. Kayak ve giysi takımları Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacak. Gençlerimizi Denizli Kayak Merkezi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER