banner346
banner19

Denizli'de Marmaris gecesi

denizli haber , pamukkalehaber.com, Denizli'de Marmaris gecesi

Denizli'de Marmaris gecesi
banner20
banner243

DENİZLİ ile Muğla'nın Marmaris İlçesi arasında ekonomik, kültürel ve turizm işbirliğinin sağlanması amacıyla Denizli Anemon Otel'de 'Marmaris Gecesi' düzenlendi.

Denizli'deki Marmaris Gecesi'ne Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Muğla Valisi Ahmet Çiçek, AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, CHP'li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Denizli'nin ilçe belediye başkanları ve kaymakamları, Marmaris ve Denizli'nin sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile turizmciler katıldı. Marmaris'te faaliyet gösteren bazı oteller toplantı salonunda stant açıp tanıtım yaptı.

Gecede konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, termal turizm, antik kentleri, kültür turizmi ile Denizli'nin Marmaris ile işbirliği içinde olmasının iki taraf içinde kazanç olacağını kaydetti. Zolan, "Bizde sadece deniz yoktu. Deniz, bizim ismimizin içinde geçiyor. Bundan sonra Marmaris denizimiz olacak. Marmaris'teki seyahat acentalarının Marmaris'e 135 kilometre mesafede olan Denizli Kayak Merkezi'ne kış dönemlerinde turist göndermesini bekliyoruz. Bu birliktelik ve işbirliği güzel sonuçlar doğuracak. Gönül birlikteliğinin temeli atıldı ve Marmaris, Denizli'ye çok yaklaştı" diye konuştu.

 

 "DENİZLİ İLE MARMARİS KARDEŞ OLMUŞTUR"

 Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise, sürdürülebilir turizm için mücedele ettiklerini belirtti. Pilot bölge olarak Denizli'yi seçtiklerini kaydeden Acar, "Denizli, sanayi ve turizm kenti. Marmaris'teki seyahat acentaları da Denizli ve Pamukkale'ye paket turlar düzenlemelidir. Benim eşim Denizlili ve ben Denizlili sayılırım. Denizli ile Marmaris kardeş olmuştur ve bundan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi ile her konuda işbirliği yapacağız" diye konuştu.

Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt, Denizli ile Marmaris'i daha yakın hale getirmeyi hedeflediklerini söyleyerek "Bu işbirliği Türkiye'ye örnek olacak. Marmaris'te sadece deniz ve kum yok. Kültür ve doğayla yoğunlaşmış, 4 tarafımız milli parklarla çevrili bir yeriz. Ege ve Akdeniz'in kesiştiği noktada bulunuyoruz. Denizli, hafta sonları, yaz dönemlerinde yılın 12 ayı Marmaris'e gelsin. Denizli'den Marmaris'e paket turlar düzenlensin. Marmaris'te 4 mevsim doğa sporları yapmak mümkün" dedi.

Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER